Značka Dulux společnosti AkzoNobel Coatings nabízí prémiové barvy do interiéru i exteriéru. V jejím portfoliu naleznete emulzní barvy na stěny a stropy, fasádní barvy, univerzální barvy na dřevo i kov, lazury a laky. Produkty značky Dulux na trhu představují výrobky té nejvyšší kvality vhodné na velké množství povrchů. Barvy se lehce nanáší a vynikají svou výbornou kryvostí a paropropustností. Prémiové barvy Dulux mají stálobarevné pigmenty, které časem neblednou.

Kolekce barev Dulux Colours of the World obsahuje širokou paletu 45 odstínů, která vám usnadní výběr vhodné kombinace. V kolekci najdete odstíny všech základních barev – bílá, šedá, hnědá, žlutá, oranžová, červená, fialová, modrá a zelená. Barvy jsou výjimečné svou vysokou krycí schopností a vydatností až 14 m2/l. Zvláště v dětských pokojících pak ocení klienti jejich odolnost vůči otěru a vysokou omyvatelnost.

Dulux EasyCare je ideální volbou pro místa, kde jsou stěny vystaveny extrémnímu namáhání jako v domácnosti s dětmi a zvířecími mazlíčky, neboť je až 10× odolnější než běžné emulzní barvy. Svých unikátních vlastností dosahuje díky hydrofobní technologii, která aktivně odpuzuje vodu a nečistoty. Tato technologie zabraňuje, aby se voda dostala do podkladu a vytvořila tak nežádoucí fleky. Tekuté nečistoty se na povrchu vysráží do malých kapiček, které snadno sklouznou po povrchu dolů. Veškeré nečistoty tak stačí setřít jen vlhkým hadříkem. I po několikanásobném mytí zůstává nátěr bez poškození a stěny zachovávají živé a zářivé barvy. Hodí se tak zejména do dětských a obývacích pokojů. Vybírat můžete z palety 45 trendy odstínů, které lze mezi sebou velmi snadno kombinovat. Barva Dulux EasyCare nabízí vynikající kryvost a vysokou vydatnost až 16 m2/l. Nátěr přitom zůstává paropropustný a umožňuje tak stěnám dýchat.

Všech 90 odstínů z kolekcí Colours of the World a EasyCare si můžete snadno vyzkoušet přímo na vašich zdech díky Dulux TESTERu. Je to úplně jednoduché! Protřepete-otevřete-malujete. Dulux TESTER má totiž integrovaný váleček a dávkovač. Máte tak unikátní možnost vidět barvu přímo na zdi u klienta, a vyzkoušet rovnou několik odstínů. Skvěle se také hodí, pokud si chcete interiér vyzdobit například pomocí šablony. Již nemusíte kupovat celou plechovku barvy.

Pokud si ale nevyberete z již hotových, ready-mix produktů, můžete si svůj odstín nechat namíchat v míchacích centrech značky Dulux. Ta nabízí možnost výběru z více jak 55 000 odstínů. Namíchat si tak můžete například i letošní Barvu roku Blankytně modrou.

Možnost barevného sladění interiéru či vytvoření zajímavých „obrazů“ na zdech nabízí Dulux Vinyl Matt. Jde o vinylovou disperzní barvu prémiové kvality pro nátěry stěn a stropů v interiéru. Vyniká svou dokonalou krycí schopností, extrémní vydatností až 18 m2/l, vysokou otěruodolností a omyvatelností. Aplikace je velmi jednoduchá, neboť při natírání neodkapává. Vybírat můžete z palety více jak 22 000 odstínů.

Zejména rodiče malých dětí a domácích mazlíčků potěší Dulux Diamond Satin. Jeho velkou výhodou je totiž omyvatelnost a vysoká otěruodolnost, což umožňuje bezproblémové čištění zdí. Aplikace je velmi jednoduchá, při natírání neodkapává, má velmi vysokou krycí schopnost a zároveň extrémní vydatnost až 18 m2/l. Vyniká saténovým vzhledem a vybírat můžete z více jak 22 000 odstínů.

Radiátory, okna či dveře se také mohou stát designovou záležitostí. Díky barvě Dulux Rapidry Satin matt si totiž můžete vybírat až z 11 000 barevných odstínů, které vám poslouží k finálnímu doladění interiéru. Jelikož využívá stejnou vzorkovnici jako předchozí produkty, tak je můžete se svým okolím dokonale barevně sladit či zvýraznit. Dulux Rapidry je vodou ředitelný univerzální nátěr vysoké kvality se saténově matným vzhledem na dřevěné a kovové povrchy v interiéru a exteriéru. Nezapáchá, je rychleschnoucí a zároveň je odolný vůči teplotám do 90 °C, takže je vhodný i na topná tělesa.

Pokud vás zajímá, jak konkrétní barvy budou slušet vámi zařizovanému interiéru, vyzkoušejte chytrou aplikaci Dulux Visualizer, která stěny virtuálně přemaluje. Aplikaci si stáhněte zdarma na App Store nebo Google Play a můžete začít tvořit.