I když se začátkem tohoto roku nemohli konat veletrhy, neznamená to, že nejsou žádné novinky.  Německý Tapeten Institut je shrnul do tří skupin: Garden love, tedy láska k zahradě, Natural Luxury a Artsy, o kterém si povíme na dalších stránkách.

GARDEN LOVE

Motivy květin jsou na tapetách obecně velmi oblíbené, poslední dobou stále více a vygradovalo to do tohoto tapetového trendu. Je to mimo jiné reakce na izolace, lockdowny a sociální distance. To v nás podporuje touhu nechat se okouzlit přírodou. Na těchto motivech se objevují kromě květin i listy a samozřejmě ptactvo nebo motýli, kteří na naše zahrady neodmyslitelně patří.

NATURAL LUXURY

V tomto případě se nejedná o inspiraci motivem květů, rostlin a konkrétních vzorů, ale o kombinace přirozeného vzhledu s hapticky přitažlivým zpracováním. Barevná paleta je plná přírodních odstínů od teplé bílé přes pastelové tóny až po matné zlaté tóny. Důležitým prvkem jsou lesklé efekty nebo tmavé antracitové či černé tóny.  Klíčem v tomto trendu je povrch, který je příjemný na dotek.

DŽUNGLE 3.0

Trend džungle sice přetrvává již několik let, ale jak se zmiňují ve zprávě v Tapeten Institutu, stále se vyvíjí.  Orientoval se více na grafiku, abstraktní až imaginativní výjevy a ukazuje fantastickou rozmanitost flóry a fauny.  Kde začíná hranice trendu džungle a kde začíná trend láska k zahradě? Těžko soudit! U každého to bude možná zcela někde jinde. Jedno je ale jisté, příroda je teď hlavní téma.

ARTSY

Ústředním tématem tohoto směru je, jak z názvu vyplývá, umění. Místo toho, abychom šli na výstavu, přinášíme umění k sobě domů. Své stěny inscenujeme jako experimentální a výstavní prostor a tapetami nastavujeme jasné a neobvyklé signály. Někteří interpretují tapety v uměleckém stylu jako exkluzivní vyjádření. Jiní pojímají barevně pestré a kreativní tapety jako součást svého bohémského stylu. Mnoho lidí také vyjadřuje svou individualitu a radost ze života prostřednictvím uměleckého stylu života a lásky k různým stylům umění. Co se týče barvy a designu, pro trend ARTSY platí: vše je dovoleno a kombinování vzorů je vítáno! Inspirace se hledá jak v malířství, tak v sochařství, od antiky až po moderní umění. Zde najdete inspiraci akvarely, oleji, perokresbou a dalšími technikami.  Tady se můžete kreativně vyřádit. Kdo nenajde v sortimentu přesně to, co do interiéru hledá, může tvořit sám nebo s pomocí grafika a tapetu pak nechat zakázkově vytisknout digitálním tiskem.