Samozhášivý bytový textil neznamená pouze technické nevzhledné látky, ale jde napříč výrobci, kteří mají tento druh textilií v nepřeberném množství barev a vzorků.

Tyto textilie s označením Trevira CS jsou vyrobené z vláken a kabílků výrobce Trevira a Trevira partnerů – dalších zpracovavatelů přízí. Jedinečné jsou v tom, že nepotřebují žádnou dodatečnou chemickou úpravu a splňují důležité mezinárodní normy požární bezpečnosti. Všechny textilie, které nesou ochrannou známku Trevira CS, byly testovány společností Trevira na jejich samozhášivost/těžkou vznětlivost. Po úspěšném provedení zkoušky hořlavosti získají textilie udělení značky a sm ějí být uvedeny na trh pod značkou Trevira CS. Nejde však jen o potahové látky na čalouněný nábytek, ale také záclony, dekorační textilie, vertikální lamely, žaluzie, posouvací panely, potahy stěn, děl icí stěny, ložní textil nebo textilie pro stolování.

Jak je to s designem?

Trevira každoročně vyhlašuje soutěž o nejzajímavější trendové novinky. V letošním roce byly výsledky vyhlášeny na letní verzi veletrhu Heimtextil ve Frankfurtu nad Mohanem.

Mezi ty nejzajímavější patří:

Látka připomínající vzhled hrubého plátna

Baroni je výrobce, který ovládl umění z těžce vznětlivých Trevira produktů vyrobit příze, které již nelze odlišit od přízí z přírodních vláken. Porotu nejvíce zaujalo technické zpracování.
© Trevira GmbH / F.lli Baroni S.r.l. (I): Art. Nora

Textil připomínající kůru stromů

Artikl Ricciolo je inspirován přírodou. Nepravidelná, ale harmonická struktura, kterou běžně známe z přírodních materiálů, je zde implementována do textilního povrchu z nehořlavých polyesterových přízí. Porota ocenila nejen technické zpracování, ale také trendovost, která jde v tomto případě ruku v ruce.
© Trevira GmbH / Manifattura Forasassi s.r.l (I): art. Ricciolo

Zatemňovací tkanina s efektem pohlcování zvuku

Création Baumann představil digitálně potištěnou látku s motivem pruhů, které lze použít horizontálně i vertikálně, protože šíře látky je 300 cm.
© Trevira GmbH / Création Baumann (CH), art. Dimmer Play

Látka s efektem „použitého vzhledu“

Tuto novinku s názvem Firestone CS Crash představila značka Pozzi Arturo. Porotu zaujala hlavně speciální technika barvení, která přináší jedinečný vzor. Ten se objevuje náhodně, neopakuje se a vytváří vzhled tepaného sametu.
© Trevira GmbH / Pozzi Arturo S.p.A. (I): Art. Firestone CS Crash, RV0132, F81

Novinkami Treviry jsou 2 nové značky:

V této ekologické značce se spojují vlastnosti těžké vznětlivosti a udržitelnosti. Trevira zde poskytuje produkty, které jsou vyráběny různými způsoby recyklace.

Tato značka znamená těžce vznětlivé textilie, které mohou být vybaveny dalšími doplňkovými funkcemi, jako je lepší zvuková izolace, větší elasticita, a/nebo designovými efekty, jako je například melanžová optika.

Více informací najdete na www.trevira.de
Nebo kontaktujte přímo Mgr. Hanu Foltánkovou na e-mailu: trevira@email.cz

Foto: archiv firmy