Každý konzervativní profesionál má vžitou představu: čím větší tloušťka nášlapné vrstvy dřeva, tím je podlaha kvalitnější. Proto jsou výrazně lepší parametry dýhové parkety s 0,6mm nášlapnou vrstvou oproti silnějším nášlapům 2–4 mm obrovským překvapením. Nečekaná je zejména odolnost proti protlakům a nárazům, odolnost proti vodě a nakonec i bezproblémové použití na elektrické topné fólii.

Belgický výrobce dřevěných dýhových podlah Parky se prostřednictvím svého distributora na českém a slovenském trhu – společnosti Parket koncept s. r. o., rozhodl otestovat tuto podlahu na elektrickém podlahovém vytápění – topné fólii Fénix ECOFILM, výrobce Fénix Trading, Jeseník.

Účelem tohoto testu bylo simulovat provoz a stav výše uvedených podlahových krytin při výrazně vyšších teplotách, než jaké připouštějí výrobci podlah a hygienické normy, např. při havarijním stavu.

Testování proběhlo ve zkušebně společnosti Parket koncept v Hodoníně, a to v průběhu 2 let, během topné sezóny 2019–2020 a 2020–2021, tedy vždy od listopadu do dubna.

Výsledky testů prokázaly, že podlaha značky Parky odolává bez tvarových změn i působení teplot, které jsou výrazně vyšší, než je obecně výrobci doporučované maximum 27–28 °C. Podlaha Parky bez problémů snášela dlouhodobé přetápění a rychlé změny teplot, při kterých bylo pod soklem dosaženo dokonce teploty 54 °C. Podlaha zůstala i při těchto extrémních podmínkách bez tvarových změn.

V provedeném testu byla použita elektrická topná fólie ECOFILM F 1008-80 W/m2. Pod touto fólií byla vložena podložka z extrudovaného polystyrénu Arbiton Secura 2 mm.
Podlaha Parky je tedy spolehlivým řešením na desítky let pro rezidenční bytové i komerční interiéry.

Díky malé tloušťce a nízkému tepelnému odporu je podlaha značky Parky ideální volbou pro rekonstrukce a podlahové topení včetně elektrického.

U všech řad s nášlapem 0,6 mm došlo ke zvýšení voděodolnosti díky nové, speciální úpravě povrchu a fází včetně profilu zámků v kombinaci se systémem Aqua Sealing Complete.

I když je kartáč paradoxně hlubší, podařilo se novou technologií lakování 100% uzavřít póry proti vlhkosti.
Všechny řady Parky s nášlapem 0,6 mm tak bez sebemenšího poškození zvládají 12hodinový test kompletně pod vodou – včetně spojů.

V-drážka je ošetřena speciální antibakteriální vrstvou „Ultrafresh“. To znemožňuje šíření bakterií.

Chcete se dozvědět více o podlahách Parky? Podívejte se na stránky www.parketkoncept.cz
nebo si napište rovnou o vzorek podlahy.