Již více než rok funguje služba „kuchyně na zkoušku“ v showroomu Blum,

které využívají koncoví zákazníci. Ti si zde mohou sestavit za pomoci odborného personálu svou vysněnou kuchyňskou linku a zjistit, zda jim bude tvar po stránce ergonomie a praktičnosti vyhovovat.

Tento prostor však využívají také interiéroví designéři a architekti, kteří sem vodí své klienty. Na solitérech na kolečkách jim mohou vytvořit kuchyni z návrhu v měřítku 1:1 a vysvětlit důvody tohoto řešení a mít argumenty.

Designérů chodí do tohoto prostoru stále více, proto jsme se několika z nich zeptali, v čem vidí hlavní výhody.

MgA. Veronika Loušová


Kuchyni považuji za srdce domova, při navrhování kuchyně sleduji návyky klienta, požadavky a dispozici. Někdy se požadavky a možnosti dispozice naprosto rozchází. Je nutné klienta rychle uvést do problému, a v tu chvíli je Kuchyně na zkoušku od Blum jedním ze skvělých řešení.

Využít jejich showroom pro schůzku a v měřítku 1:1 vystavit budoucí návrh dobře ukáže problematická místa. Skříně a korpusy na kolečkách se snadno přemístí a klient tak vidí návrh od designéra, ale i třeba vlastní verzi, která nemusí fungovat, v simulované realitě prostoru se vše snadno ověří.

Ukázky vnitřního členění zásuvek jsou pro klienta mnohem více vypovídající než katalog a obrázky. Navíc si zde i s tímto členěním může designér s klientem pohrát a tak se často stvoří lepší verze než jen na papíru. Truhláři někdy při montáži kuchyně nesestaví vnitřní prostory optimálně a klient si pak s díly neví rady. Když se ale už zde setká s variantami řešení, dokáže je přizpůsobit s chodem kuchyně, vnitřní členění je opravdu k užitku.

Daniel Danes


Showroom BLUM považuji za nejlepším ergonomickým a prodejním nástrojem na světě. Představte si, že se vaše sny zhmotní ještě dříve, než se vyrobí. Ať už navrhujete a realizujete se zákazníkem jen kuchyň nebo celý byt, péče a čas vložený do plánovaní nábytku je jedním z nejdůležitějších atributů finálního produktu.

Denisa Vaněk


Jako interiérová designérka si dávám často schůzku se svými klienty v showroomu BLUM, protože  na funkčnost a praktičnost kuchyně kladu velký důraz. Právě zde mohu klientům ukázat to nejkvalitnější kování na našem trhu. Zde si mohou sami otestovat  pojezdy zásuvek, panty s tlumením, výklopné mechanismy a různé typy skříněk.

Velká výhoda je v tom, že zákazník si zde vyzkouší pohyb v kuchyni, která je plně vybavena nádobím, kuchyňským náčiním a zásoby potravin. V různě velkých zásuvkách si může sám poskládat jejich vnitřní vybavení. Kuchyně jsou zde v bílé barvě se správným ergonomickým uspořádáním.

Je to mnohem lepší, než v jakémkoli kuchyňském studiu, protože zde klienty neruší různé dekory a barvy na vystavených kuchyních a mohou se soustředit na uspořádání kuchyně  a její vnitřní vybavení. A co klienta baví nejvíc? Když si sám poskládá svoji vlastní sestavu za pomoci kuchyňských skříněk na kolečkách.

Co vám showroom Blum nabízí?

Služba „Prohlídka“ – je pro vás, pokud chcete přijít sám nebo s klientem a potřebujete informace o sortimentu, předvést možnosti našeho kování, vnitřního vybavení. Typicky je to na hodinu, budeme vám u toho k dispozici po celou dobu.

Služba „Kuchyň na zkoušku“ – je pro vás, pokud chcete s klientem sestavit kuchyň na zkoušku. Sestavíme kuchyň z reálných korpusů, poradíme s uspořádáním a vybavením. Typicky je to na 2 hodiny, budeme vám k dispozici po celou dobu.

Služba „Pro profesionály“ – je pro vás, pokud vám stačí jen naše zázemí a náš sortiment už znáte. Poskytneme vám jednací místo. Klienta budete obsluhovat sám, bez naší asistence. Vlastně vám půjčíme studio.

Veškeré služby jsou bezplatné, je však nutné se registrovat předem na www.showroom-blum.cz