Nábytkové hrany jsou nenápadný, přesto ale nepostradatelný konstrukční nábytkářský prvek, který se podílí na konečném designu a dojmu celého interiéru.

Kdysi nově vyvinutý produkt pro nábytkářský průmysl – laminovaná dřevotřísková deska – vyvolal zadání, jak nejlépe a efektivně skrýt a uzavřít řezy naformátovaných nábytkových dílců.

Firma REHAU tehdy před 50 lety navrhla svou první nábytkovou hranu z termoplastu a uvedla na trh značku RAUKANTEX.

Tradice
– na počátku byl nápad elegantně skrýt řezy dřevotřískových laminovaných desek

Zkušenost
– než se stala nábytková hrana „RAUKANTEX pro“ špičkovým výrobkem v oblasti bezespárového ohraňování dílců, prošel výrobek RAUKANTEX mnoha proměnami

Vize
– historie inovací však nekončí ani při 50. jubileu a nejnovějšími výsledky vývoje jsou nábytkové hrany RAUKANTEX helath.protect, RAUKANTEX fire.protect, RAUKANTEX scratch.protect

Případová studie:

ISKU Interior, Finsko – dětská nemocnice Acibadem Maslak v Istanbulu v Turecku

Vstupní hala dětské nemocnice má opticky daleko od sterilní atmosféry. Interiér je barevný, hravý a není určen pouze pro dětské oči. Finský výrobce nábytku ISKU Interior si ve svém interiéru hraje s otevřenými a příjemnými prvky. Ale pokud jde o funkčnost, všechno se točí kolem hygieny a ochrany zdraví, jde o vybavení nemocnice.
Nábytek ISKU + vychází z konceptu, ve kterém je vše zaměřeno na antimikrobiální úpravu materiálů: povrchy nábytku, textil, obrazy, laky a lamináty jsou vybaveny antimikrobiální technologií. To podporuje klasické čisticí a dezinfekční procesy v nemocničním prostředí.

Proto byly na nábytku ISKU+ použity také antibakteriální nábytkové hrany REHAU. Nábytkové hrany z programu RAUKANTEX health.protect vytvářejí svůj antibakteriální účinek pomocí speciálně upravených receptur a povrchové úpravy. Jsou chemicky účinné proti širokému spektru škodlivých bakterií, jako jsou stafylokoky nebo coli, a neutralizují až 99,9 % těchto patogenů.

Při použití těchto speciálních nábytkových hran firma ISKU Interior spoléhá na jejich prémiové provedení RAUKANTEX pro – hrany pro bezespárovou technologii nanášení hran na nábytkové dílce s dokonale funkčním neviditelným spojem. Kritický přechod mezi nábytkovou hranou a povrchem dílce je trvale a dokonale uzavřen. Tato hrana s čiště polymerní funkční vrstvou je totiž k desce přivařena pomocí nejmodernější laserové technologie.

Firma ISKU Interior certifikovala své systémy kvality, ochrany životního prostředí a bezpečnosti, které odpovídají normám ISO 9001, ISO 14001 a OHSAS 18001. ISKU má navíc certifikaci PEFC pro udržitelnou výrobu.

Klient: ISKU Interior, Finsko
Rok: 2019
Výrobky REHAU: RAUKANTEX health.protect – nábytkové hrany s antibakteriálními vlastnostmi v laserovém provedení pro profesionály „RAUKANTEX pro“.