Určitě víte, že matrace potřebují oba l, tzv. potah. Víte ale také, že obal nemusí jen chránit matraci, ale může mít i další, inovativní funkce?

Svařené polyuretanové potahy Medcover

Jedná se o ultrazvukem svařené potahy, které jsou určené pro zátěžové prostory na operačních sálech a JIP odděleních. Potah je 100% nepropustný a chrání matraci i během nejkrizovějších okamžiků. Svařený potah je vyrobený z polyesterových vláken s vrchním nánosem polyuretanové vrstvy.

Potah má všechny potřebné certifi káty pro využití ve zdravotnictví. Jeho povrch je upravený nehořlavou úpravou splňující parametr pro třídu CRIB5. Může být dezinfi kován různými typy dezinfekcí včetně těch na alkoholové bázi. Potah lze prát na 9 5 °C a vydrží 40 až 50 pracích cyklů.

Šité polyuretanové potahy Medcover

Jsou vyrobeny ze stejné polyuretanové látky, ale díky klasickému konfekčnímu zpracování – šití, nejsou 100% nepropustné. Jsou vhodné pro domácí péči nebo péči v domovech pro seniory. Kombinace polyesterových vláken a vrchní polyuretanové vrstvy dodává spoustu výborných funkčních vlastností. Lze je prát na 95 °C, vydrží až 50 pracích cyklů a jsou prodyšné a nepropustné zároveň. Povrch potahu je opatřen nehořlavou úpravou splňující parametr pro třídu CRIB5.

Matracový chránič s jedinečnou inovativní funkcí

Rozdílem mezi potahem a chráničem je jeho velikost. Potah chrání matraci po celé její ploše – je do něj kompletně zabalená. Chránič je umístěný na vrchní části matrace a jeho primární funkcí je zamezit rychlému opotřebení a zničení matrace.

Jakou další funkci může matracový chránič obsahovat? Vybrali jsme pro Vás následující dvě novinky:

Například složku GRAPHENE

Matracový chránič z tohoto materiálu využívá inovativní technologii uhlíkových částic. Ta poskytuje potřebné podmínky pro spánek. Bez nich se nám nedostává kvalitního spánku, a jeho funkce tak není naplněná. I po prospané noci nám tak může připadat, že jsme oči zamhouřili pouze na pár minut.

Co je to GRAPHENE?

Je to forma uhlíku, popisovaná jako materiál nové doby, jenž je velmi často využíván v mnoha různých oblastech. GRAPHENE zaujímá důležité místo v moderním textilním průmyslu produkujícím vysoce funkční a inovativní textilie. Příze vyrobené z GRAPHENE přidávají skoro až magické vlastnosti matracovým chráničům Medcover. Revoluci způsobenou uhlíkem v různých oblastech tak nyní zažívají i textilní produkty.

Unikátní struktura GRAPHENE

Materiál je milionkrát tenčí než lidský vlas, obsahuje uhlíkové částice a může díky své formě s vysokou vodivostí dodat produktům úžasné vlastnosti. Vysoká vodivost umožňuje odvod statické elektřiny a napětí s tím souvisejícího. Antistatický účinek chrání tělo proti jejich hromadění, které může mít negativní dopad na tělo během spánku. Kromě toho díky silným vazbám, kterých grafen jakožto forma uhlíku dosahuje, má tkanina vyšší pevnost a déle vydrží.

Druhou novinkou je UMORFIL

Je to nové vlákno vyrobené z přírodních složek, jednou z přísad jsou i rybí šupiny. Toto tajemství přírody, které prorazilo v textilním světě novou půdu, je šetrné k životnímu prostředí a vhodné pro péči o pokožku. Zásadní je jeho hydratační schopnost, která posouvá příjemný pocit po spánku ještě o krok dále. Mezi vláknem Umorfil a pokožkou vzniká díky jeho vlastnostem harmonický vztah. Vlákno má vysoký stupeň ochrany proti vlhkosti, avšak díky kolagenu naši pokožku vyživuje po celých osm hodin spánku. Po probuzení je pak pokožka hladká a pružná. Svým hedvábným leskem zaujme již na první pohled a má také vynikající kontrolu absorpce vlhkosti jako třeba vlna. UMORFIL® Beauty Fiber® je díky svému složení biologicky rozložitelné vlákno.

Foto: archiv firmy