Jubilejní desátý ročník konference Interiéry se v roce 2021 konal 4. listopadu v krásných prostorách přednáškového sálu Rotunda na brněnském výstavišti a celkem se ho zúčastnilo 423 osob.

Hlavní téma konference #vize #inovace #realizace šlo napříč 19 přednáškami od profesionálů z oboru. První se slova ujal Milan Vrbík, který představil plány Institutu interiérových designérů. Poté následoval vstup architekta Tomáše Podrázského, jenž hovořil o tom, jak se posunout dál a jak odmítat zakázky. Další přednáška byla věnována tématu kuchyní a zkoumání potřeb uživatelů, které představil Richard Sajdl. První blok uzavřel Jiří Pivoňka s užitečnými informacemi, jak používat nábytkové kování netradičně.

Druhý blok přednášek zahájil Ondřej Valach. Ten se pustil do tématu virtuální reality, které předvedl i naživo. Pak přednášel Jan Čermák a jeho oblast byla také o inovacích – tentokrát o upcyklaci a 3D tisku v oboru nábytku. Další z přednášek se věnovala zaměření prostoru, a to pomocí inovativních technologií. O tom hovořil a také názorně ukázal Ivan Cimr. Poté se slova ujala Simona Hynková, která se zaměřila na dekory, jež mnozí pravděpodobně přehlédli. Tento blok uzavřel Lukáš Sládek, který poradil a inspiroval, jak dodat elektrickou energii pro nabíjení přístrojů do interiéru, resp. do nábytku.

Po obědové pauze dostal prostor Kryštof Haničinec, který se zaobírá problematikou psychologie prostoru. Hned po něm prezentovala Klára Soukupová nové barvy skel a hlavně cestu, jak k této paletě dospěli. Velmi zajímavá byla také přednáška na téma neuroestetiky od Dominiky Grygarové. Další z témat bylo smart zařízení a smart technologie v interiérech. To si pečlivě připravil Martin Čermák. Třetí část konference uzavřel Alex Brut, který ukázal svůj kontroverzní projekt – realizaci růžového interiéru pro odvážnou klientku.

Poslední část začala přednáškou filozofa Petra Krajáče na téma inovace a jinakosti a poté následovalo téma dřevěných podlah a jejich testování, které přednesl Libor Fojtík. Další málo skloňované téma nehořlavosti v interiéru si připravil Štěpán Malík. Velký zájem vzbudila další přednáška Martina Pribily o bydlení pod zemí. Jubilejní konferenci ukončila známá designérka Mirka Došlá, jež hovořila o používání barev, o odvaze a také o výsledcích homestagingu, na kterých se dají emoce z interiérů krásně vyčíslit.

Co nás čeká letos? Hlavní téma 11. ročníku, který se bude konat 3. listopadu v Brně, zní TRENDY & TRADICE.
Novinkou je propojení s udělováním ceny prof. Halabaly, které proběhne po přednáškách.