Globální pandemie zásadním způsobem omezila možnosti pořádání hromadných akcí. Nebylo a mnohdy ještě není možné potkávat se na veletrzích a získávat tak informace o novinkách. Firma Hettich proto od dubna letošního roku online představuje inovativní a nápaditá řešení pro zařizování interiérů. Online platforma nese název HETTICH XPERIENCEDAYS. Odborná veřejnost se může z pohodlí domova nebo pracoviště seznámit s exponáty instalovanými v showroomu Hettich Forum v německém Kirchlengernu. Stačí navštívit https://xdays.hettich.com, kde se po přihlášení otevře 3D EXPERIENCE WORLD a virtuálně představí 4 vzorové byty s obytnou plochou od 14 m2 do 50 m2. V každém bytě najdete řadu neotřelých řešení pro vyšší komfort, lepší design a efektivní využití úložného prostoru.

Vzorové interiéry Hettich Xperiencedays reagují na globální megatrendy: urbanizace, individualizace a nový styl práce. Podrobně dokumentovaná řešení pro efektivní využití prostoru malometrážních bytů jsou neotřelá, a přitom snadno realizovatelná pomocí standardního nábytkového kování.

Každý ze čtyř bytů je vybavený nábytkem, který klade důraz na maximální flexibilitu a poskytuje velkorysý úložný prostor na nečekaných místech. Plní přitom nejvyšší požadavky uživatelů na vysoký komfort a moderní design.

ComfortSpin je inovativní otočná police, která se dá vložit do lednice i do nábytku. Efektivně využívá plochu police a díky efektnímu pohybu snadno a rychle přesune obsah ze zadní části do popředí.

Soudobý design a individualizace jsou aktuální témata, která hrají velkou roli ve zmíněných bytech. Nábytek bez úchytek má díky tomu čisté linie a je osazený nejnovějšími zásuvkami AvanTech YOU, které disponují otvíráním Push to open a tlumeným zavíráním Silent System. Platforma AvanTech YOU přináší svěží a neokoukaný design a netušené možnosti přizpůsobení výsledného vzhledu zásuvky – přesně podle představ uživatele nábytku.

Díky snadné individualizaci mohou návrháři a výrobci nábytku nabízet zásuvky sladěné s designem čelních ploch nábytku. Boky zásuvek v jednolitém puristickém designu mají tloušťku jen 13 mm a jsou zcela bez rušivých otvorů, krytek nebo šroubů.

Bočnice ve 3 základních barvách – bílé, antracitové a stříbrné,  v 5 výškách a 7 délkách se dají kombinovat s výsuvy ve 4 třídách nosnosti – 10 kg, 30 kg, 40 kg  a 70 kg, a s dřevěnými i hliníkovými zády.

Dekorativní profily, které se nasazují do drážky v horní hraně bočnice zásuvky, jsou k dispozici ve 3 výše uvedených barvách a v 5 kontrastních dekorech: nerez, hliník, chrom, dub, ořech. Designéry s kreativním talentem jistě potěší individuální profil, který se dá dotvořit zcela dle představ zákazníka – fantazii se meze nekladou.

Vzhled zásuvky lze kompletně změnit doslova k nepoznání použitím designových krytů DesignCape. Tyto jsou  k dispozici v 5 dekorech: hliník, nerez, měď, dub a beton. Také zde existuje individuální verze, kterou šikovný truhlář dokáže okouzlit i nejnáročnější zákazníky.

Bočnice a čela v provedení Inlay lze snadno osadit výplněmi ze skla nebo  z jiného materiálu tl. 10 mm nebo 8 mm. Díky skleněné výplni má uživatel lepší přehled o obsahu zásuvky. Třešničkou na dortu je individuálně zvolená výplň. Výsledkem je elegantní nábytek se zásuvkami, které jsou dokonale sladěné  s dekory ostatních prvků interiéru.