Přáli jste si někdy ulehčit si práci při zaměřování místnosti? Mít automaticky naskenovanou místnost do 2 minut? Německá fi rma Hottgenroth Software přichází na trh s novým skenerem Hottscan, který je vhodný pro zaměření prostoru s novou 3D technologií sloužící k zaměřování vnitřních i vnějších prostor. Díky jeho revoluční technologii využití fotogrammetrie se skener nejen velice jednoduše ovládá, ale konečný výstup je přehledný a snadno se v něm orientuje.

ÚČEL SKENERU

Znáte tuto situaci, kdy přijde poptávka na vybavení hotelu, obchodu, kanceláře nebo školy? Abyste ji mohli úspěšně zpracovat, potřebujete data. Mimo jiné rozměry ploch, kam má přijít nábytek, regály, dekorační prvky. Potřebujete znát polohu oken (a to nejlépe včetně parapetu a překladu), dveří, výklenků a elektrických zásuvek. Pak se navrhuje prostor mnohem snadněji. To ho vše ho lze s Hottscanem snadno docílit, a to v extrémně krátkém čase. Jako bonus dostanete i krásnou prostorovou fotografi i pro skvělý on line marketing nebo pro použití k účelům virtuální prohlídky.

PROČ HOTTSCAN?

Hottscan pracuje plně automaticky. Postaví se do správného místa v místnosti a spustí se automatický program, který zabere pouhé dvě minuty ve standardním režimu. Nabízí však i manuální odměřování pro účely podrobnějšího měření. Výhodou Hottscanu je jeho fotoaparát, který při měření vytváří fotografie, které jsou následně softwarově poskládané do panoramatické, resp. kulové fotografie. Spojení se skenerem je navázáno skrze sítě wifi. Ke skeneru je připojen software, ve kterém vzniká samotné modelování vstupu. Následně se data zpracovávají v modeláři a případně převádějí do standardních CAD programů. Skener pracuje na akumulátor, takže je nezávislý na elektřině v místě měření (rozestavěné stavby), a je tedy velice mobilní.

SOFTWARE

Software Modeller je určený pro vystavění modelu místnosti za pomoci odměřených bodů, kde se uživatel promítne do pozice skeneru, ve kterém se poté orientuje. Díky 360° panoramatické fotografii se může uživatel otáčet bez omezení po celém rozpětí místnosti. Poté už jen pomocí odměřených bodů tvoří roviny a na nich plochy. Průsečíky rovin vznikají automaticky a definují tak měřenou místnost.

SPECIFIKACE HOTTSCANU

Základní program obsahuje 60 měřicích bodů a trvá zhruba 2 minuty. Program si lze uživatelsky přizpůsobit podle složitosti úlohy. Maximální dosah skeneru je 80 metrů do obou stran a výdrž baterie je až 11 hodin. Přesnost měření závisí na vzdálenosti, světelných podmínkách a měřeném materiálu. Rozlišení panoramatické fotky může být až ve velikosti 8K a každá samostatná fotografie má rozlišení FullHD.

FOTOGRAMMETRIE

Fotogrammetrie je technologie, při které se využívá fotografie k odměření vzdálenosti objektů a následně k jejich rekonstrukci. Díky spojení této technologie s laserovým odměřováním je možné zaměřit si pouze vzdálenosti a úhly stěn. Zbytek lze potom doměřit pomocí zmíněné fotografie.

Hottscan Vám stoprocentně usnadní práci, pokud máte zaměřit jakýkoliv prostor. Práce s ním je jednoduchá a díky akumulátoru je velice operativní. Jedná se zkrátka o typický technologický skok, který již brzo budeme vnímat jako samozřejmý pro každého, kdo se podobnou problematikou zabývá.

 

Více informací se dozvíte na www.hottscan.cz