Italská společnost Abet Laminati je na trhu více než 60 let. Za tu dobu spolupracovala s řadou významných designérů, jako je Konstantin Grcic, Giulio Iacchetti, Enzo Mari nebo Paola Navone, která zde působí jako umělecká ředitelka a s firmou spolupracuje více než 30 let!

Spolupráce vznikla náhodou, uvádí designérka v jednom z rozhovorů. Přihlásila se do soutěže na návrh dekoru laminátu a od té doby jich již navrhla přes padesát a spolupráci se značkou si užívá a řeší nejen dekorativní vzhled, ale i technické složení materiálu.

V letošním roce byla vidět spolupráce s designérkou Navone například na veletrhu Interzum (reportáž v magazínu Interiéry č. 2/2019), kde navrhla velmi zajímavou expozici. Ta dominovala celé výstavní hale a rozhodně stála za detailní prozkoumání. Grafika vycházela z expozice, která byla prezentována loni v Dubaji na akci Design Week.

Za pozornost stojí také spolupráce Paoly Navone s francouzským McDonald’s, která měla finále začátkem letošního roku. Celá koncepce a realizace 7 restaurací trvaly celkem tři roky. Designérka si zde pohrála s aplikací digitálního tisku, který použila do světlého interiéru s vodními motivy. Laminát značky Abet Laminati zde najdeme nejen na stolových deskách, ale také na stěnách a dveřích. Záměrem designérky bylo vytvořit efekt ruční tvorby, což motiv akvarelu digitálně natištěný na laminátu plně splnil.

Před dvěma roky během milánského Design Weeku excelovala Paola Navone výstavou „Una Città Immaginaria“, která vypráví příběh laminátu značky Abet Laminati. Instalace zahrnuje průřez sortimentem Abet Laminati během 60 let na trhu. Výstavní prostor byl navržen jako náměstí obklopené řadou budov, kde každá má svou vlastní identitu a představuje desetiletí historie společnosti. Dokonce i podlaha byla z laminátu (kolekce Rocks) a strop byl nasvícen boxy z průsvitného laminátu Diafos. Rukopis designérky a její smysl pro humor a detail jsou zde zcela patrné.


Čím nás spolupráce této významné osobnosti ze světa designu a italského výrobce laminátů bude inspirovat příště? Nechme se překvapit!

Abet Laminati výhradně dodává do ČR a SR společnost RETA CZ a. s.
www.reta.cz