Při řešení interiéru do detailu je třeba se zaměřit i na správnou volbu stínicí techniky.

Mezi poslední dobou oblíbené patří skládané látkové žaluzie plissé, jež jsou ještě nyní pro mnoho lidí netradiční. Jedná se o zajímavou alternativu ke klasickým interiérovým lamelovým žaluziím. Jejich předností je nejen zútulnění interiéru, ale vylepšení akustiky a zajištění tepelné pohody.

Ve srovnání s tradiční interiérovou žaluzií poskytuje systém plisovaných látek mnohem více možností. Intenzitu stínění lze nastavit současně stažením/vytažením horního nebo dolního profilu, což umožňuje vytvořit stínicí pruh libovolné výšky. Zajímavé je také speciální provedení žaluzií plissé se dvěma látkami, kterými lze změnit interiér dle momentálního rozpoložení.

Volit lze z látek s různým stupněm propustnosti světla, látky s plně zatemňujícím účinkem, s napařovanou hliníkovou vrstvou, která eliminuje sílu tepelného záření, nebo látky s perleťovými nátěry s vysokým stupněm odrazu světla. Pro alergiky se vyrábějí také materiály s obsahem skelného vlákna.

Způsobů ovládání je několik. Lze použít šňůrovou brzdu s možností dodatečného vedení, plastovým madlem (možnost tyče s kloubem/bez kloubu) nebo ovládání profilem. V případě provedení plisse se dvěma látkami, slouží každá šňůrka k ovládání jednoho typu látky. Minimální šířka je od 12 cm, maximální 230 cm. Na výběr je 5 typů montáže.

Zajímavost

Plissé se používá i tam, kde nelze instalovat jiné typy stínění. Umožňuje totiž zastínit klasická i velmi atypická okna, střešní okna i zimní zahrady.

Údržba

Není nijak složitá, ani časově náročná. Při silném znečištění prachem se odstraní jemným kartáčováním nebo slabě nastaveným ručním vysavačem. Při běžném znečištění stačí povrch produktu otřít prachovkou nebo navlhčenou měkkou textilní tkaninou či houbou. Většinu látek plissé žaluzií lze prát ručně. Přičemž jejich demontáž je velmi snadná a nevyžaduje žádné speciální nářadí.

Více informací a další nabídku produktů najdete na webu českého výrobce ISOTRA a.s.

www.isotra.cz