Historie společnosti REHAU se začala psát už v roce 1948 výrobou plastových dveřních a okenních profilů. Bohaté zkušenosti s výrobou plastů pak fi rma zúročila na nábytkářském trhu zahájením výroby hran. REHAU představila světu vůbec první ABS hranu.

Síla jménem RAUKANTEX

Od té doby nabírá výroba hran na síle. 2000 barev ve více než 200.000 variantách veden ých pod obchodním názvem RAUKANTEX, to je pěkná porce. Zároveň patří svou kvalitou k tomu nejlepšímu na trhu. Dobrý důvod mít je společně s dalšími materiály pro výrobu nábytku v DÉMOS portfoliu. Pár příkladů kvali ty RAUKANTEX za všechny:

 • Probarvení hran RAUKANTEX je v maximální možné míře přizpůsobováno dekoru desek, díky tomu je minimalizován rámečkový efekt po finálním ofrézování.
 • Jsou vyráběny extruzí (vytlačováním roztaveného plastu do výsledného tvaru ), předpětí hrany stahuje její okraje dolů. Při lepení k desce více přilnou, což minimalizuje spáru.
 • Patentovaný základní nános (tzv. primer) pro perfektní přilnutí je v mikrovrstvě dokonale rozprostřen po celé ploše. Hrana díky tomu perfektně přilne k materiálu a snese větší zatížení i teplotní výkyvy.

Beze spáry

Kromě dnes již klasických ABS hran řady RAUKANTEX pure má REHAU v nabídce i speciální, RAUKANTEX pro a plus. Obě řady jsou určeny pro tzv. bezespárové lepení – jednolitý povrch, kdy čelní plocha volně přechází do boční bez viditelné spáry. Nábytek tak získává precizní vzhled a vynikne jeho design. Výsledek je také mnohonásobně odolnější proti mechanickému poškození a vlhkosti. Takové lepení je náročnější na vhodnou strojní výbavu. V DÉMOSU vám rádi poradíme, jak na to.

Hrana jako designový prvek

Zvyklostí při výrobě nábytku z dřevotřískových desek je zamaskovat řezy hranou ve stejné barvě nebo dekoru, jaké má samotná deska. Přitom je to místo, které můžeme využít k překvapivému efektu, k personifikaci nábytku. Díky dekorativním, kontrastním hranám je možnost si opravdu vyhrát. Hrany imitující kov, sklo, hrany různě členěné, průsvitné nebo přímo svítící. Dokonalé imitace kůry nebo hrany se zajímavou kresbou? Ty všechny jsou k dispozici pro ty z nás, kteří chtějí změnit nábytek v zážitek.

 • Ušlechtilý mat – povrch v ušlechtilém matu se stupněm lesku méně než 6.
 • Mirror gloss – vysoce lesklý povrch se stupněm lesku více než 85 stupňů.
 • Magic II – prémiové hrany s povrchem z pravého kovu (nejedná se o fólii).
 • Magic 3D – hrany s efektem 3D nebo v kombinaci 2 laků s různými stupni lesku vytvářejí jedinečné efekty.
 • Lumina (novinka) – barevné hrany s fluorescenčním efektem. Pod UV světlem hrany neonově září. Výborně se tak hodí pro vybavení klubů a diskoték.
 • Inspiration – inspirováno přírodou. Optimální pro intenzivní vzhled desek a bočních stěn.
 • Wood – přirozený vzhled díky sukům a barevným proměnám. Hrany lze mořit. Možnost zpracování běžnými olepovačkami s tavnými nebo disperzními lepidly.
 • Visions – kombinuje jedinečný vzhled skutečného skla s výhodnými vlastnostmi polymerních materiálů. Povrch je tak nerozbitný. Hrany se mohou pochlubit hloubkovým efektem bez efektu orámování.
 • Lite – široké hrany s průsvitnými prvky pro kombinaci s LED páskem.

Široký výběr hran, od standardních po designové, naleznete na www.demos-trade.com. Nábytkové hrany jsou nepostradatelným prvkem realizací a mají mocnou sílu pro dotvoření originálních interiérů.