Jste interiérový designér, architekt nebo realizátor, který s profesionály spolupracuje, a toužíte světu ukázat svá díla? V tom případě zpozorněte, protože začíná první ročník jediného výhradně českého ocenění v oblasti interiérového designu.

Projekt je určen pouze českým profesionálním interiérovým architektům a designérům a jeho cílem je podporovat obor interiérového designu, a to jak z pohledu propagace profesionálních návrhářů, tak z pohledu českých výrobních a realizačních společností. Samozřejmostí je pak inspirovat širokou veřejnost a edukovat, jak postupovat při zařizování vnitřních prostor a jak s profesionály spolupracovat.

Přihlašovat lze pouze takové návrhy, které jsou již realizované, a to jak v oblasti privátních, tak i veřejných interiérů. Za zmínku stojí i důležitý fakt, že lze přihlašovat jak interiérové celky, tedy byty nebo rodinné domy, tak i jednotlivé místnosti (například dětské pokoje, pracovny, kuchyně, ale i odpočinkové či multifunkční místnosti).

Získat ocenění lze v sedmi kategoriích:

  1. SOUKROMÝ INTERIÉR – PROPOJENÝ PROSTOR
  2. SOUKROMÝ INTERIÉR – JEDNOTLIVÉ MÍSTNOSTI
  3. VEŘEJNÝ INTERIÉR – HOTEL/UBYTOVACÍ ZAŘÍZENÍ
  4. VEŘEJNÝ INTERIÉR – RESTAURACE, KAVÁRNA, BAR
  5. VEŘEJNÝ INTERIÉR – PRODEJNÍ A PREZENTAČNÍ PROSTOR
  6. CENA MEDIÁLNÍHO PARTNERA
  7. CENA VEŘEJNOSTI

Je nutné dodat, že ocenění za návrh interiéru může získat opravdu pouze profesionál. Profesionalita jednotlivých přihlášených musí být podložena prokázáním IČa, a to jak u fyzických či právnických osob. Přihlásit projekt může jak samotný tvůrce, tak i realizátor interiéru nebo dodavatel dílčích částí. K ocenění Czech interior award 2024 se mohou přihlásit projekty realizované 3 roky zpět.

Ocenění budou předána první den prestižního veletrhu Design Shaker, tedy ve čtvrtek 11. dubna 2024 po odborné konferenci Materiál + Trend v Praze na výstavišti PVA Expo v Letňanech. O výsledcích bude rozhodovat devíti členná porota složená z pečlivě vybraných odborníků, jak z oblasti praxe, školství, médií včetně zahraničního zástupce.

Organizátorem projektu je společnost ABF a. s., největší pražský organizátor veletrhů s rozsáhlým portfoliem zahrnujícím i veletrh v oblasti bytového designu jako je již zmíněný Design Shaker, ale také For Interior a For arch, a také organizátor prestižních soutěží včetně ocenění Architekt roku a Young architekt award.

Možnost přihlásit se byla spuštěna 20. září 2023 a termín uzávěrky je 23. února 2024. Vše lze vyplnit on-line na portálu www.interioraward.cz.