Bez elektrické zásuvky se v kuchyni již pěknou řádku let neobejdeme. Spotřebičů, pomocníků i různých smart zařízení přibývá, a tak si s jednou zásuvkou opravdu nevystačíme. Jaké do návrhů volit, aby jich byl dostatek a přitom nerušily celkový design?

Nabízejí se dvě základní varianty. Buď vybrat více pohledových elektrických zásuvek, pečlivě je rozmístit a definovat přesně jejich konkrétní vzhled, aby ladily s nábytkem, nebo sáhnout po nepohledových, „skrytých“ typech. A na ty se právě teď zaměříme. Jejich velkou předností je, že neruší vzhled celé sestavy, jsou decentní, moderní, a přesto plně funkční. Současně mohou být dvou i vícenásobné a často jsou doplněny i USB nebo LAN konektorem.

Nejuniverzálnější a plně skryté jsou výsuvné elektrické zásuvky Elevator. Tento model stačí jednoduše stisknout a zásuvka vyjede z korpusu nábytku. Výhodou je, že je lze instalovat i následně – až po montáži nábytku. K zásuvce doporučujeme dodat také Elevator Cover – kryt, který zakryje zásuvku při jejím zasunutí do skříňky. Zásuvka tak ve skříňce neruší. Tento model s celkovým průměrem 114 mm a délkou 230 mm lze instalovat do dna horních skříněk kuchyňské linky, stejně tak do boku vysoké skříně nebo do pracovní desky. Toto řešení se nejčastěji realizuje na kuchyňském ostrůvku, kde jsou zásuvky také potřeba.

Pro ostrůvky je též vhodný kompaktní Power Frame Cover, který se vyrábí ve čtyřech barevných provedeních. Ten lze využít nejen do kuchyně, ale také do kanceláří, obchodů a různých výstavních prostor, kde potřebujeme rychle připojit různé přístroje.

Za pozornost stojí také model Kapsa, který disponuje víkem v šesti barevných variantách. Navíc tento typ lze modulárně sestavovat a zabírá hloubku pouze 45 mm.

Sáhnout lze i po produktu Due, který získal ocenění Design Plus na veletrhu Light and Building. I v tomto případě lze volit různé barvy krytů a montážní hloubka je 45 mm.

Do kuchyňských linek lze také použít zásuvku Casia. Jedná se v podstatě o univerzální zásuvkovou lištu, kterou lze montovat na stěnu nebo do rohu. Nerezový povrch dodává sestavě futuristický vzhled. Casia je v nabídce v několika verzích, včetně varianty s USB nabíječkou nebo vypínačem.

Nezapomeňte:

Než začnete vybírat do projektu množství zásuvek a jejich rozmístění, pečlivě proberte s klientem, kolik různých volně stojících elektrospotřebičů běžně i výjimečně používá, jaký styl vaření má, abyste mohli i detail v podobě zásuvek navrhnout přesně pro jeho potřeby.

Více informací najdete na www.bachmann.com