Vybíráme zadní desku do kuchyně

Prací designéra není jen správná dispozice a řešení detailů, ale také výběr každého materiálu, jež se v interiéru objevuje. Tentokrát se zaměříme na výběr zadních desek do kuchyňských linek, protože volba pouze z keramických obkladů je dávno pryč. V moderní kuchyni je IN velkoplošný materiál beze spár.

Sjednocení materiálů

Na kuchyňské lince lze kombinovat různé typy materiálů: na čelních dvířkách, korpusu, pracovní desce a zástěně. Sladit zástěnu – zadní desku s pracovní deskou je jedna z možností. To lze vytvořit například pomocí vysokotlakých laminátů, což zajistí a zrealizuje přímo výrobce kuchyňské sestavy. Výhodou je nejen sjednocení dekorů, ale také příznivý poměr kvality a ceny. Sladěním stejných materiálů na kuchyňské lince a zástěně se vytváří prostor, díky kterému můžete nechat vyniknout jeden extravagantní prvek — výrazné barevné svítidlo nebo extravagantní kuchyňský stůl. Odvážnějším klientům můžete nabídnout zástěnu z nabídky Dekodur. Velmi populární jsou kovolamináty v dekoru broušené nerezi nebo hliníku. Jsou odolné vůči poškrábání i otiskům prstů.

Individuální volba

Náročnějším klientům lze nabídnout originální zástěnu, jakou „nemá nikdo“. Jedná se o povrch s digitálním tiskem. Znamená to, že klient nebo designér může vybrat jakýkoli motiv či fotografii, která se vytiskne na nosič. Může jím být skleněný obklad, například od výrobce Trachea. U tohoto typu zástěny však musíte počítat s pomocí sklenáře. Výhodou je flexibilita při vytváření, tvarová a barevná odolnost. Digitální tisk může být zobrazen i na MDF desce a stejně tak i na HPL laminátu. U těchto verzí zvládne formátování s truhlářským nářadím sám výrobce. Digitální tisk je vhodný do jednoduchých čistých kuchyní, kde motiv vynikne.

Zástěna vhodná při rekonstrukci

Pokud touží vaši klienti po zástěně, která má dokonale hladký a lesklý povrch jako sklo, pak jim určitě doporučte RAUVISIO Crystal Slim. Tento materiál tloušťky jen 4 mm má všechny výhody skla. Přitom je několikanásobně lehčí, odolnější a pružnější. Dá se řezat i v truhlářské dílně. Náš tip na originální zástěnu z tohoto materiálu počítá například i s využitím některé z jejích ploch na psaní. Lesklá verze RAUVISIO Slim je vhodná na psaní vzkazů fixem jako na tabuli. Na objednávku lze dodat i magnetickou verzi. Obě řešení jsou originální a hravé. RAUVISIO Crystal Slim je vhodný i při rekonstrukci. Tuto velmi tenkou desku je možné jednoduše nalepit na původní obklad. Dá se do ní i frézovat. Příjemné a nerušivé jsou tvary objevující se v přírodě, jako např. různé vlnky či velmi moderní a vkusné motivy včelí plástve. Kreativitě se meze nekladou.

Dřevo v kuchyni

Pokud se objevuje v kuchyni příliš mnoho lesku nebo je kuchyně barevně fádní v bílých a šedých odstínech, lze ji dodat „život“ přírodním materiálem. Dřevěný obklad kuchyni uzemní, zútulní a zároveň zateplí. Hlavně ve velmi moderních kuchyních odbourává sterilitu a neosobnost. Je to netradiční, ale možné. Obklad z palubek, s dobře ošetřeným povrchem, je další řešení pro originální zástěnu. V tomto případě je těžiště na povrchové úpravě dřeva. Dřevo je potřeba naimpregnovat a ošetřit například TOP olejem z nabídky Démos trade. Výhodou je, že i navzdory přirozenému nepravidelnému povrchu má dřevo antibakteriální a antimikrobiální účinky, proto nevytváří prostředí pro život mikroorganismů. Na rozdíl od ostatních typů zástěn se dá kdykoliv přebrousit a obnovit, například novým barevným nátěrem, který dá kuchyni nový vzhled.

www.demos-trade.com