Protože Interzum je považován za nejdůležitější veletrh pro výrobu nábytku a interiérový design, nemohla zde firma Blum ani letos chybět. Na ploše 1300 m2 zde prezentoval nejen své výrobky, ale také nápady a řešení, jak výrobky použít. Vše se točilo kolem pohybu. Hlavním mottem letošní expozice byly „moving ideas“.

Co tedy bylo na stánku Blum k vidění?

Začneme kováním. Také letos byly vystaveny novinky, které přicházejí na trh v krátké době, a pak studie, na kterých se pracuje a s jejichž uvedením na trh se počítá v horizontu několika let. Mezi novinky, které se objeví na trhu v letošním roce, patří výklop AVENTOS HK top, který v sortimentu nahradí stávající typ HK. Zcela přepracovaný výklop doznal mnoha změn. Je celkově menší, krytka dostala moderní, jednoduchý vzhled. Nová je také jednotka SERVO-DRIVE pro dotykové otvírání a zavírání.

Dalším výrobkem je před dvěma lety představený SPACE STEP, v soklu nábytku schovaný stupínek, který v sobě navíc při dostatečné výšce může ukrývat zásuvku, tedy úložný prostor. Díky tomuto řešení jsou lépe přístupná horní patra nábytku, například vysoké horní skříňky v kuchyni nebo „nástavce“ skříní v obývacím pokoji, ložnici, předsíni a podobně.

Z produktů, které jsou ve stadiu vývoje, stojí za zmínku kování pro vysoké interiérové dveře „pocket system“.
Ty se po otevření zasunou do boční kapsy, takže v otevřeném stavu nepřekážejí v prostoru. Dveře mohou být jednokřídlové nebo skládací dvoukřídlové. Využít se dají například k uzavření šatnen, domácích kanceláří, barů nebo malých kuchyní. Jak tyto dveře, tak výše zmíněný SPACE STEP, souvisejí s projektem řešení malých prostor v malých bytech. Tématem malých bytů se ve společnosti Blum intenzivně zabývají, proto mu byla také věnována část letošní expozice. Zahušťování výstavby ve velkých městských aglomeracích vede k nedostatku místa,
a tedy ke zmenšování plochy bytů. V Blumu vymýšlejí, jak použít naše kování pro různá řešení, která vedou
k maximálnímu využití úložných prostor. Těch bývá v malometrážních bytech kritický nedostatek. Studie v rámci naší expozice ukazovala, jak využít úložné prostory v bytě o ploše pouhých 22 m2.

Velmi poutavý byl také pohled do blízké budoucnosti, kde byla představena studie otevírání nábytku pomocí hlasu.

Celková expozice byla laděna do teplých barev a doslova zářila. Přesvědčte se sami na následujících fotografiích.

www.blum.cz