Pořádek je stále aktuálním tématem. Mít dostatek úložného prostoru je nejen přáním většiny klientů, ale také velkým trendem. Samozřejmě platí, že čím více „neviditelného“ úložného prostoru je k dispozici, tím působí místnost klidnějším dojmem. To lze aplikovat na všechny místnosti včetně kuchyně. Proto také designéři předních značek kompletně ukrývají kuchyňské linky za velkoformátová dvířka. V danou dobu nepoužívané kuchyňské spotřebiče a ostatní menší vybavení tak mohou snadno zmizet z dohledu. Aby bylo možné se vyvarovat rušivých přechodů mezi materiály a barvami a úložný prostor přesto zůstal rychle a snadno dostupný, jsou optimálním řešením roletkové skříně, které jsou pohledově dokonale sladěné s okolními povrchy.

A pokud jde o trend, jsou jednoznačně trefou do černého: čelní plochy, ovládací a vodicí prvky jsou vyrobeny z identického materiálu. To z nich dělá jasné favority při výrobě moderního nábytku s monolitickým vzhledem. Ve spojení se sklolaminátem RAUVISIO crystal a kolekcí REHAU v ušlechtilém matu, která získala ocenění Red Dot Award 2021, vzniká dokonalá souhra mezi elegantním vzhledem a vysokou funkčností.

RAUVOLET: barevně a pohledově sladěný roletkový systém

Optimální sladění pohledových ploch přináší výhody interiérovým designérům, výrobcům i uživatelům. Cílem REHAU je nabízet ucelenou paletu navzájem perfektně sladěných produktů. Nábytek pak vypadá, jako by byl vyroben pouze z jednoho kusu. Jedním z příkladů je roletkový systém RAUVOLET a jeho programová řada Crystal-line sladěná se sklolaminátem RAUVISIO crystal z kolekce povrchových materiálů REHAU. Díky kazetovému systému REHAU je instalace setů RAUVOLET crystal-line velice jednoduchá a pohodlná.

Programová řada RAUVOLET crystal-line complete je stoprocentně zaměřena na monoliltický design nábytku. Vodicí systém a krycí lišty jsou nyní k dispozici v identické barvě i materiálu RAUVISIO crystal jako samotná čelní plocha roletkového setu. Tím je zajištěno optimální designové propojení – bez nežádoucích barevných odchylek způsobených použitím různých materiálů. Pro projekty se specifickými barevnými požadavky jsou k dispozici také roletkové sety RAUVOLET crystal-line ve variantě „vario“. Díky tomu je možné nastavit individuální barevné odstíny (dle stupnice RAL) pro každý projekt. S roletkami RAUVOLET crystal-line vario se absolutní flexibilita při vytváření interiérů stává samozřejmostí.