Velmi zajímavou expozici na veletrhu Interzum připravila firma REHAU. Nešlo totiž jen o prezentaci novinek, ale také o představení studie „futuristického apartmánu – bytu budoucnosti“, který navrhlo studio Ippolito Fleitz Group. Tato zajímavá přehlídka nebyla pouze vizuálním zážitkem, ale byla rovněž interaktivní. Pomocí dotykových senzorů bylo například možné ovládat světla nebo pomyslně regulovat teplotu a proud vody ve sprše.

Tato část expozice byla rozdělena na tři hlavní části a celkovým konceptem bylo téma propojení materiálu a technologie, dodání více individuálního přístupu, více prostoru a více emocí konečným zákazníkům.

V kuchyňské části se nacházel ostrůvek, který byl opatřen roletkami. Jedna z nich byla vybavena elektrickým pohonem s dotykovým ovládáním. Obývací část tvořil „strom života“ vyrobený z panelů RAUVISIO. Nechyběly zde podsvícené hrany RAUKANTEX, které byly individuálně programovatelné a vytvářely zajímavé světelné efekty. Vznikl tak opravdu futuristický a útulný salonek. Nejzajímavější byla ale koupelna! Zde dominovala stěna vytvořená z polymerního zrcadla RAUVISIO crystal mirror, která byla prosvětlená LED diodami. Prosvícená však byla i vana a umyvadlo. Zajímavým prvkem bylo plně integrované ovládání sprchy pod materiálem. Tato studie nám ukázala, kam se může v brzké době vývoj ubírat a co můžeme od technologií a materiálů v blízké budoucnosti očekávat.

A co se týče novinek ve standardním programu, tak nás zaujaly nové barvy oblíbeného materiálu RAUVISIO crystal – organického polymerního skla. V kolekci se objevily dva nové odstíny, jež jsou inspirovány horami. První z nich byl pojmenován Grafite a druhý Titanio. V nabídce jsou jak ve vysokém lesku, tak i v hlubokém matu.

Velmi zajímavá byla také ukázka nábytkových roletek RAUVOLET crystal-line, které jsou vyrobeny z materiálu RAUVISIO crystal, a mohou tak být přesně sladěny s obklady nebo čelními plochami. Od loňského roku nabízí REHAU také možnost digitálního potisku roletek, takže jejich vizuální dojem může být velmi různorodý.

www.rehau.com