Posledních několik let vidíme na přehlídkách zahraničního designu návrat vitrín.

V některém případě jde o solitéry, v jiném o celé sestavy či části sestav, kde jsou dvířka tvořena pouze sklem. To lze řešit nejen typizovanou, ale také zakázkovou výrobou a vy můžete navrhnout a nechat vyrobit různé typy prosklených dvířek. Pokud chcete následovat trendy, doporučujeme použít čiré či kouřové sklo a přidat integrované osvětlení.

Aby byl celkový vzhled na jedničku, je nutné definovat nejen materiály a rozměry, ale také detaily a kování.

Mezi ty pohledové patří v tomto případě i panty – závěsy, které mohou celek poslat do „designových“ výšin či naopak. Nevhodně zvolené panty jsou v tomto případě výraznou pohledovou částí, a když necháte výběr pouze na výrobci nábytku, můžete být nemile překvapeni.


Novinkou roku 2019 na trhu jsou závěsy Sensys, které jsou určené právě pro tento typ konstrukcí.

Tyto závěsy díky malým rozměrům lepených prvků zajistí dokonalý puristický vzhled nábytku, ať už jde o celoskleněné vitríny nebo moderní kombinace skla a dřevěných materiálů. Prostě a jednoduše doladí velmi decentně celek a zajistí dobrou funkčnost díky integrovanému tlumení, které zajistí měkké a bezpečné zavírání choulostivých skleněných dveří. Tyto závěsy se na sklo lepí, není třeba žádné vrtání.

Varianty použití:

– na skleněný bok a skleněné dveře
– na dřevěný bok a skleněné
– na skleněný bok a dřevěné dveře

Dveře mohou být naložené (s mezerou i bez), i vložené. S úhlem otočení od 110 do 165°.

www.hettich.cz