Co je to SOLIDWORKS?

SOLIDWORKS je snadný a intuitivní 3D modelář, který je používán řadou společností po celém světě a umožňuje vám jít ještě hlouběji ve vašich procesech výroby, od svařovaných konstrukcí až po ohýbaný nábytek.

CAD – CAM výroba nábytku

Pokud bychom se zaměřili na výrobu nábytkových dílců, použili bychom v rámci SOLIDWORKS produkt SWOOD. SWOOD je doplňkový modul plně integrovaný do softwaru SOLIDWORKS. Nabízí velmi důležité funkce pro proces technologie výroby. Mezi nejdůležitější funkce patří například parametričnost při tvorbě 3D návrhů, propojení se strojovým parkem pomocí CNC programů a .CSV výstupů. Nechybí možnost generování čárových/QR kódů.

KONSTRUOVÁNÍ NÁBYTKU V CAD

SWOOD Design je CAD návrhářský nástroj sady SWOOD, který umožňuje rychle a snadno navrhnout vaše 3D prostředí s parametrickými vlastnostmi, díky nimž můžete tvořit různé varianty projektů.

Snadno si poradí s výrobou prvků z různých materiálů, od dřeva až po jakýkoliv konstrukční materiál, který chcete zakomponovat do vaší nábytkové výroby.

Důležitou součástí CAD systému je parametrický design, jenž umožňuje efektivní a rychlou výrobu. Vše probíhá automaticky, díly se samy přizpůsobují rozměrům nebo nacházejí správné vzdálenosti dle vámi zadaných parametrů. Když jsou knihovní prvky správně vytvořené, můžeme lehce pozměnit jejich nastavení, například počty polic, typy dvířek, vlastní definice spojovacích prvků atd.

CAM – PROCES VÝROBY NÁBYTKU

Dalším modulem, který obsahuje balíček SWOOD, je SWOOD CAM. Umožňuje obrábění a výrobu všech vašich dřevařských projektů. SWOOD CAM řídí CNC stroje a jejich specifi cké technologie. Můžete vytvářet programy a dokumentaci pro své modely SOLIDWORKS.

SWOOD CAM disponuje specifi ckými technologiemi pro výrobu s vícenásobnými vřeteny a hlavami, vrtacími agregáty, regulací rychlosti podle směru vláken, frézováním drážek nebo řezání pilou.
Automatické rozpoznávání typu geometrie a styl použití drag&drop dělají z programování elegantní záležitost.

QUICKSTART

QUICKSTART je modul pro snadné zahájení práce v doplňkovém modulu SWOOD. Instalace obsahuje spojovací prvky, kování a mechanik y, jako jsou nap říklad zásuvky od různých dodavatelů (Blum, Hettich). Dále obsahuje databázi plošných materiálů (lamino, dýha), parametrické prvky atd.

QUICKSTART přináší také vylepšené výstupy, které jsou vhodné pro CNC stroje typu Homag, Biesse Orion, Scorpion, Orion, Holzher, CMS, SCM, MASTERWOOD, Houfek a další.

SWOOD

Velkým benefi tem programu SWOOD je kvalitní grafi cké znázornění projektu, rychlé konstruování pomocí drag&drop ( autovkládání inteligentních prvků z knihovny) a kdykoliv dostupné nástroje SOLIDWORKS pro individuální úpravy.

Proces návrhu a výroby už nemůže být jednodušší.

Bližší informace k uvedeným programům můžete získat na internetové stránce www.solidvision.cz nebo při individuální prezentaci.

Foto: archiv firmy