Proužky, pruhy, linky jsou populární posledních několik let. Nejde jen o tak často viděné lamelové obložení, které masově ovládlo moderní interiéry. Pruhy jsou k vidění i na tapetách a bytovém textilu. Dalším velmi významným prvkem v designu nábytku je proužkované profilování čelních nábytkových ploch. To se stává stále oblíbenějším, o čemž svědčí i mnoho nových solitérů s tímto detailem prezentovaných na mezinárodním veletrhu Salone del Mobile.

Jak realizovat?

Nejlepším způsobem je zvolit již typizované profilování, které nabízí například PROFORM (SMAKO) v produktové řadě dekoračních panelů MODULOFORM.

Co je na výběr?

Volit lze horizontální nebo vertikální směr, různé hloubky frézování i šířky proužku. Celkem je v nabídce 16 vzorů, které mají různý vizuální dojem. Některé jsou jemné a decentní, jiné výrazné a dominantní. Co se týče barevnosti, lze mít dvířka fóliovaná dekorační fólií dle posledních trendů nebo lakovaná dle vzorkovníků RAL nebo NCS, takže se nemusíte vůbec omezovat v barevnosti. Totéž platí o rozměrech.

Technická data

Nosná část je vyrobena z HDF desky nejvyšší kvality. Povrchová úprava je možná jak 3D PVC fóliováním, tak lakováním polyuretanovým lakem v hladkém nebo strukturálním povrchu dle již zmíněných barevností dle RAL nebo NCS.

Formáty u fóliovaných typů jsou 2500 × 1250 mm, u lakovaných druhů 2700 × 1250 mm.

Proč pruhy a linky?

Pruhy byly vždy základem módy a interiérového designu. Symbolizují eleganci, sofistikovanost a klasický styl. Pruhy mají moc ovlivnit vnímání a náladu. Pruhy mohou být výrazným prvkem místnosti, přitahovat pozornost a udávat tón nebo mohou působit jako jemné akcenty, které dodávají hloubku a zajímavost, aniž by zahltily prostor. S pruhy jde experimentovat jak v různých měřítcích, barvách, tak i texturách. Hodí se do velkého množství stylů a tím potvrzují svou univerzálnost od minimalismu po maximalismus.

Dvířka, resp. čelní plochy nebo obklady lze objednávat od jednoho kusu. Termín dodání je 3–6 týdnů podle zvoleného provedení.

Více informací najdete na www.smako.cz nebo na telefonu +420 777 718 007.

Foto: archiv firmy