Frankfurtské výstaviště bylo plné trendů. Ani ne měsíc po veletrhu Heimtextil se zde konala akce Ambiente (7. – 11. Února 2020). Jedná se o jeden z největších veletrhů spotřebního zboží a bytových doplňků. Veletrh byl rozdělen na tři hlavní sekce. „Dining“  bylo  zaměřeno na stolování, kuchyňské potřeby a potřeb pro domácnost. Prezentovali se zde nejen výrobci skla, porcelánu, keramiky, příborů, ale i drobných elektrických spotřebičů. V sekci „Giving“ byly k vidění různé inspirace na dárky od rychloobrátkového zboží až po vzácné unikáty. Třetí část tvořila „Living“ – oblast zaměřená na  designérů interiérů – nábytku, bytových doplňků, bytových textilií i avantgardního designu. Nechyběla zde ani přehlídka trendů, která byla  tentokrát rozděleny na tři směry. Celkem zde vystavovalo přes 4400 společností z 90 zemí světa.

Trendy prezentované na veletrhu Ambiente

Shaped + softened
Zde hrají roli přívlastky jako je přírodní, klidné a jemně konturované. Nábytek v tomto stylu je funkční a současně má sloužit jako sochařské dílo. Použití barev je velmi omezené – jedná se v podstatě o neutrální paletu s bílými a šedými odstíny v teplých i chladných tónech. Materiály, tvary a barvy jsou v dokonalé harmonii: povrchy jsou hladké, měkké nebo texturované. Textilie jsou přírodní a vhodné pro každodenní použití, často vykazují živý a nerovný vzhled tkaniny.

Precise + architectural
V tomto směru najdete přídavná jména jako je jasný, výstižný, minimalistický, sofistikovaný a strukturovaný. Z odstínů vede cihlová a cementová šeď. Patří se různé tlumené rezavé barvy a také tmavě modré a petrolejové odstíny. Cílem je vytvořit utlumenou atmosféru s kapkou elegance a tajemství. Sem patří materiály jako je sklo, ocel, bronz a terrazzo. Nechybí zde dřevo, materiály s matným povrchem a těžké textilie. Tento styl je přesný, nadčasový a rafinovaný.


Artistical + diverse
Různorodé a avantgardní, stejně jako mnohostranné a zábavné. Tento eklektický styl vytváří z interiéru doslova osobní koláž. Objevují se zde neobvyklé kombinace živých a veselých barev. Paleta nabízí osvěžující směs zářivě oranžové, odstín šťavnaté maliny, medu a jasné modré oblohy. Jde o interakci mezi uměním, řemeslem a digitální technologií. Kreativní použití řady nových materiálů, neobvyklé výrobní postupy, nekonvenční motivy a výrazný styling nechává vzniknout objekty a interiéry s jedinečným charakterem.

Více informací najdete na http://www.ambiente-trends.com, kde si můžete stáhnout pdf o výše definovaných trendech. Foto: Messe Frankfurt