Letos se velká přehlídka kuchyní Eurocucina sice nekonala, ale to neznamená, že by v kuchyňském sortimentu nebylo nic nového.

My se na novinky v oblasti kuchyní podíváme a to rovnou ke značce LUBE, která je největším výrobcem kuchyní v Itálii, a stala skutečným měřítkem kvality v oboru, a to jak na domácím, tak mezinárodním trhu.

Co je tedy nového?

Mezi hlavní novinky v kolekci patří nedávné uvedení modelů Flavour a Round a především restyling modelů Immagina a Agnese, nejprodávanějších kuchyní moderního, respektive rustikálního stylu značky LUBE.

Flavour je kuchyně, kterou lze díky různým typům dvířek, ať hladkým nebo rámovým, a také různým typům povrchové úpravy (zahrnující dýhu, matný i lesklý lak, lakovaná dvířka s kovovým efektem) interpretovat v různých stylech. Tato kolekce může měnit svůj vzhled v závislosti na prostředí a být navržena jak pro klasickou, tak pro moderně laděnou domácnost.

Nově navržená kompozice se může pochlubit spodními a vysokými skříňkami v matném lakovaném provedení Quartz Grey, zatímco hliníkové ALU rámy prosklených skříní jsou nalakovány do antické měděné a osazené extra čirým sklem. Dominantním prvkem je bezesporu závěsná digestoř, rovněž navržená ve speciálně měděné úpravě, stejně tak jako dřez s baterií. Velmi působivé jsou otevřené regálové skříňky, které vynikají svým provedením (lakovaný hliník do antické mědi doplňují prosvětlené skleněné police).

Obecně se dá říci, že použití měděných, bronzových a dalších kovových dekorů je velkým trendem, stejně tak použití přírodních efektů a dekorů.

Nový model Round podtrhuje „zelenou“ filozofii Gruppo LUBE prostřednictvím ekologických materiálů. Dvířka jsou totiž vyrobena z MDF desky certifikací CARB2 a FSC® a následně pokrytá unikátní novinkou PET. Jde o zcela obnovitelný a recyklovatelný materiál navržený specielně do kuchyňského prostředí.

Kuchyně Round jsou prezentovány buď texturou v dřevodekoru jilm, vyznačující se výraznými barvami, zcela novou kresbou a velmi realistickým dojmem. Barevné škále 10 odstínů dominují 2 velmi aktuální barvy – červená „Sedona“ a zelená „Beryl“. Druhou povrchovou úpravou dřeva je modřín, který je dostupný v pěti tradičních barvách. Další povrchovou úpravou je Malta v pěti krásných provedeních. Velkou novinkou kuchyní ROUND jsou dvířka pojmenovaná Rayè. Tato dvířka se vyznačují vertikálními drážkami, které jsou mnohem menší než současné lamely. Díky tomuto provedení je možné vytvořit elegantní dvířka, v nichž je využit system otevírání, tzv. NECK a jsou k dodání ve všech povrchových úpravách, tzn. jak dřevodekor modřínu, jilmu, tak plné barvy.

Svým v pořadí třetím „faceliftem“ a obnovou prošla moderní kuchyně IMMAGINA, bestseller z kolekce moderních kuchyní. Během milánského týdne designu 2023 představila společnost ve své vlajkové prodejně na Corso Sempione ukázku svého nejikoničtějšího modelu, navrženého s novou kolekcí povrchových úprav (melamin, UV lak a PET), doplňků a technických inovací.

Zároveň byl představen i nový způsob obložení stěn kuchyně a obývacího pokoje s modulárními panely přizpůsobující se každému prostoru a každému estetickému požadavku. Panely lze vyrobit v provedení melamin, laminát, UV lak, fénix, dýha a mohou být doplněny mnoha prvky a policemi, i s možností integrace LED osvětlení.

Dalšími novými výjimečnými prvky nové IMMAGINY jsou například:

  • vysoké skříně s dveřmi až na zem
  • 750 mm široké moduly pro vysoké jednotky, jako spíže, vestavné chladničky a trouby
  • boční moduly pro ostrůvky a poloostrůvky
  • systém otevřených regálů na stěnu v mnoha povrchových úpravách a také možnost částečného uzavření dveřmi
  • dvířka z lamelového skla
  • velmi odolná dvířka obohacená kamenným prachem a pryskyřicemi

Pro vice informací navštivte showroomy kuchyní Lube nebo se podívejte na webové stránky.

www.lubekuchyne.cz
Foto: archiv firmy