Na veletrhu Design Shaker byl letos poprvé k vidění VZOROVÝ BYT, jenž byl součástí doprovodného programu a nacházel se hned u vstupu na ploše 90 m2. Jeho cílem bylo ukázat návštěvníkům kompletně zařízený interiér dle konkrétního konceptu, demonstrovat, co dokáže česká zakázková výroba a jak lze kombinovat různé materiály a používat digitální tisk. Konceptem bylo totiž téma „digitální romantika“, které už samo o sobě upoutalo.
Expozice měla být výrazná a kontroverzní, aby návštěvníky upoutala.

Nešlo však jen o celkovou prezentaci a ukázku kompletně zařízeného interiéru koncovým zákazníkům, ale i o různé detaily, které měly inspirovat odborníky. Pojďme se na ně podívat detailně:

Kuchyně a obývací část

Kuchyně byla plně vybavena plnovýsuvy v antracitové barvě, které korespondovaly s pohledovými částmi linky. Odolná dvířka t.acrylic v bílé a tmavě šedé doplnil zlatý kovolaminát, který byl použitý i jako obklad v obývací části. Kompaktní pracovní deska měla povrch imitující mramor z kolekce True Scale (měřítko 1 : 1) a k tomu ladil bílý dřez, bílá baterie a bílá varná deska. Dekor mramoru se dále objevil na obkladové desce t.board, kde byl motiv doplněn další grafikou. Za zmínku stojí i řešení hrany na dvířkách z kovolaminátu, zde byly ABS hrany v dřevodekoru. Dřevodekor byl totiž na jídelním stole a čelní části ostrůvku. Zajímavostí byla kombinace bezúchytkového systému servo-drive s úchytkami, což je poslední trend z veletrhu Living Kitchen.
Propojení materiálů pokračovalo i na čalounění. Látka na dekorativních polštářcích na pohovce byla použita na čalouněných židlích u jídelního stolu. Zde byla každá židle v jiném potahu, a jedna dokonce v čirém plastu. Tím se prostor rozehrál a dekorově propojil.

Koupelna

Zde byla netradičně použita vinylová krytina Moduleo. To je možné i při běžné realizaci, stačí jen použít vhodně zvolenou podkladovou stěrku a lepidla. Netradiční byl i obklad, jednalo se o speciální laminát určený do prostor se zvýšenou vlhkostí Formica Waschroom. Barevně na obklad navazovala skříňka pod umyvadlem, která byla stejně jako ostatní nábytek vyrobena na míru. Zajímavostí byl digitální potisk leskem na dvířkách skříňky, který ladil s potiskem na skleněných poličkách v zrcadlové skříňce. Uvnitř skříňky byly použité plnovýsuvy, pod umyvadlem
s výřezem kolem sifonu, a tak byl využitý každý centimetr. Zrcadlová skříňka měla zrcadla z obou stran dvířek, kde byly použité speciální panty. Na méně exponované stěně byla aplikovaná vinylová tapeta ve zlaté barvě, před kterou dominovala volně stojící vana. Sanita byla vybrána se speciální úpravou Cataglaze pro snadnější údržbu.

Ložnice

V této části tvořil neutrální základ šedostříbrný metrážový koberec Breno. Na stěně za lůžkem dominovala tyrkysová tapeta, kterou doplňovala zakázkově vyrobená dekorace z kovolaminátu – jednalo se o využití „zbytků“ z kuchyňské a obývací části. Postel byla celočalouněná, zakázkově vyrobená a potah byl použit nejen na lůžku, ale i na taburetu a křesílku. Druhé křesílko mělo potah barevně stejný, avšak s jiným dekorem. Noční stolky vedle lůžka byly rozměrově jiné a odlišné byly i lampy nad nimi. Barevnost však byla totožná, a celek tak vypadal velmi zajímavě a rafinovaně. Za pozornost stojí i šatní skříň, kde korpusy a dvířka ladily s nočními stolky.

Dvoje dvířka skříně byla navíc prosklená a prosvícená. Na skleněné výplni byl aplikován digitální tisk, jehož vzor ladil s dekorem potahu na lůžku. Noční stolky i skříň byly vybaveny plnovýsuvy, které barevně ladily s čelními plochami v antracitovém odstínu.

Tyto detaily lze aplikovat ve zcela jiném provedení do různých typů interiérů, v různých konceptech i barevných provedeních. Zkuste se na ně zaměřit!

Děkujeme všem partnerům za spolupráci:

Hlavní partneři

Partneři

mediální partneři

Publikaci a kompletní fotogalerie včetně kalkulace na realizaci si můžete prohlédnout na: www.vzorovy-byt.cz