Navrhovat a následně realizovat projekty pro veřejný sektor je dost odlišné oproti klasickým bytům a rodinným domům. Nejde jen o jiné prostředí, ale také o jiné požadavky na materiály. A když se jedná o projekt, jako je například Letiště Václava Havla v pražské Ruzyni, tak je třeba být obzvláště obezřetní.

V tomto konkrétním případě šlo o řešení částí vnitřních prostor – nové centrum pro návštěvníky „visitor centre“ a obložení stěn vč. světelných grafik a navigací ze systému T-board (www.tboard.cz) ve veřejné i obchodní zóně. Většina reklamních ploch a navigačních tabulí na tomto letišti jsou řešena tímto jednoduchým systémem T-board.

Na projekt zvolil architekt materiál Alusplash®, jehož sem bylo instalováno přes 130 metrů čtverečních. Důvody nebyly jen estetické (vysoký lesk), ale také technické. Tento materiál totiž splňuje nejpřísnější hygienické a bezpečnostní požadavky a je nehořlavý.

Mezi další výhody materiálu patří malá hmotnost, pevnost a odolnost, snadná údržba a čištění. Velkou předností je také snadná a rychlá instalace, což je často u veřejných zakázek rozhodující. Ve srovnání s instalací skleněných panelů nebo položením keramických obkladů je čas potřebný k instalaci Alusplash® až třikrát kratší.


Nepraskne a nerozbije se při nárazu a díky jeho malé tloušťce (4 mm) perfektně zakryje existující stěny. Materiál lze také frézovat a ohýbat, což umožňuje velmi zajímavé instalace.

Kromě náročných komerčních prostor je možné jej použít i do privátních koupelen, jako obklad za kuchyňskou linku a na další exponované plochy.

Materiál Alusplash® se dodává v řadě živých, zemitých, metalických a nemetalických barev.

Materiál Alusplash® dodává do ČR společnost Atlas Advertising Group s. r. o.
www.alusplash.cz