Na jarním veletrhu Design Shaker byla koupelna ve vzorovém bytě obložena speciálním laminátem Washroom, který má ve svém portfoliu značka Formica. Protože tato neobvyklá instalace vzbudila velký zájem a řadu dotazů, rozhodli jsme se vám materiál přiblížit ještě více.

Předností tohoto materiálu je jednoduchá čistitelnost povrchu, dlouhá živostnost a odolnost vůči vlhkosti. Proto z něj lze vytvořit nejen obklad do privátních koupelen či nábytek, ale také oddělení kabinek na veřejných toaletách, v restauracích a kavárnách, úložné systémy ve veřejných umývárnách, wellness zařízeních, bazénech a zde samozřejmě také převlékací prostory (kabinky, šatny). V těchto prostorách můžeme z tohoto materiálu navrhnout i sedací nábytek, jako jsou lavičky, dále poličky na odkládání a další vybavení, aby byl interiér zařízení ze stejného materiálu a prvky vzájemně ladily.

Jak je důležitá barva a dekor?

Čistota veřejných toalet je stejně důležitá jako jejich vzhled. Z průzkumu firmy Formica v UK (viz Formica Report) vyplývá, že 26 % respondentů si jde prohlédnout v pohostinském zařízení toalety, než se rozhodne objednat si pokrm nebo pití. A tak jsou některé restaurace odsouzeny, ještě než zákazník jídlo ochutná a posadí se. Zajímavé také je, že lidé si spojují čistotu toalet s barvou jejich vybavení. Preferovány jsou bílé a krémové odstíny (39 %). Barva má také vliv na vnímání vůně či zápachu. Pouze 38 % respondentů uvedlo, že barevnost toalet neovlivňuje jejich vnímání vůně. Kromě barevnosti má také vliv celkový styl a dekor na toaletách, což je důležité pro 42 % uživatelů!

K vybavení těchto prostor je třeba přihlédnout jak po stránce jejich každodenního čištění, tak i designu, což výše zmíněný průzkum jen potvrzuje.

Kompaktní desky Washroom se vyrábějí v mnoha formátech:
1525 × 1850 × 12 mm
1525 × 2150 × 12 mm
1525 × 3705 × 12 mm
1525 × 3660 × 6 mm
1525 × 3660 × 8 mm
1525 × 3660 × 10 mm

A volit lze z 55 dekorů od klasických a trendových barev přes dekory dřeva až po abstraktní motivy!
Kompletní nabídku značky Formica dodává do ČR firma Duet CZ, s. r. o.


www.duet.cz