Tenké kompaktní desky zažívají poslední dobou velký boom. Jejich předností je nejen tenkost materiálu, ale také jeho odolnost. Jádro desky tvoří více vrstev speciálně impregnovaného slisovaného jádrového papíru a právě to činí desku velice odolnou.

V nabídce společnosti Kronospan najdeme ucelenou kolekci interiérových kompaktních desek tloušťky 12 mm, které se příznačně nazývají Slim Line. Nabízejí se ve 4 dekorech s různými jádry. Vybrat lze nejen kompaktní desku s klasickým černým jádrem, ale i s šedým a velmi elegantním bílým jádrem. Atraktivní je například dekor K108 SU Peltro s černým jádrem, který ideálně ladí například ke světlému dřevodekoru K081 PW Satin Coastland Oak a tmavě šedému 0171 MG Slate Grey.

Barevnost jádra navazuje na plošný dekor, který věrně připomíná přírodní kámen. U kompaktní desky je tedy vhodné nechat jádro pohledové a nehranit ho. Podobnost s reálným kamenem ještě podporuje struktura Super Matt (SU).

Desky z kolekce Slim Line mají dekor z obou stran a díky tomu jsou ideální na otevřené policové díly, snídaňové pulty či konferenční stolky. Deska má zvýšenou odolnost proti oděru, poškrábání, vlhkosti i chemikáliím, což je perfektní pro kuchyně, kanceláře i jiné prostory. Nejčastěji se však Slim Line využívá jako pracovní deska v kuchyni, které díky svým pouhým 12 mm dodává moderní a čistý vzhled.


Hrany Slim Line je možné zkosit a tím design desky ještě zatraktivnit.
Slim Line se velice snadno udržuje a je možné do ní zabudovat všechny typy dřezů.

V dekoru K108 Peltro, betonovém K028 Portland a mramorovém K023 Venato je možné pořídit i klasickou postformingovou desku tloušťky 38 mm se strukturou SU. V dekoru 8685 Snow White má postformingová deska strukturu RS (Rough Stone – drsná štípaná textura).

Více informací a přehled dekorů najdete na www.kronospan-express.com