Krátký úvod – kdo odpovídá na otázky?

Tentokrát představujeme mezinárodní skupinu SYMA, která uvádí svou novou značku SYMA Living.
Tom Wiesner nám tak při této příležitosti přibližuje rozsah komplexní tvorby „interiérů na klíč“. Přes odvětví business developmentu skupiny SYMA přitom dále doprovází mezinárodní klienty a projekty, které výrobně vznikají v České republice. Nově založenou značku SYMA Living vnímá jako pomocnou ruku pro široké spektrum architektů, designérů a developerů.

V Moravanech u Brna stojí nové výrobní centrum. Jaké technologické vybavení je zde k dispozici?

Strojní technologie nám umožňují digitalizaci procesů a navyšují výrobní kapacitu pro větší podíl na trhu. V moderních prostorách najdete CNC frézování na multifunkčních centrech, velkokapacitní formátování na nářezovém centru, olepování, kolíkování, drážkování, vrtání, pásové broušení, lis a další vybavení pro ucelené zpracování materiálů.

Čím se tato velkokapacitní výroba odlišuje od ostatních?

Velkokapacitní výroba pod skupinou SYMA jde cestou, kde nechce konkurovat výrobnám sériové a masové produkce. Silnou stránkou zůstává vysoká míra individuality a flexibility, a to jak ve vztahu k zákazníkovi, tak i v provedení výrobků – od možností výběru jednotlivých konstrukčních materiálů, tvorby atypických prvků až po téměř nevyčerpatelné možnosti povrchových úprav dle předchozího vzorkování. Tento aspekt definuje značku SYMA Living, kde se snoubí osobitost, know-how, technologie a trendy.

Jaké nedávné projekty se zde realizovaly?

SYMA vyniká v širokém spektru zakázek. V oblasti komerčních objektů lze zmínit rozsáhlé vybavování prodejen a kanceláří pro největší německou síť jednoho z odvětví automobilového segmentu. Souběžně s tímto dlouhodobým projektem pokračují v Německu kooperační práce na prestižním Muzeu budoucnosti v řádu desítek milionů korun. Nejen ale v kontextu nadnárodních zakázek vynikají schopnosti a zkušenosti projektových manažerů ze skupiny SYMA. V uplynulých týdnech se tak dokončila další úspěšná realizace interiérů v oblasti rezidenčních nemovitostí.

Na přání tuzemských zákazníků se přitom také instalovaly kuchyňské linky, které se dle pracovní ergonomie individuálně navrhují, vyrábějí a při smluvním zastupování výrobců spotřebičů také kompletují. Kompetence skupiny SYMA tak daleko přesahují tzv. komunikaci v prostoru, do které patří odvětví realizace výstav a veletrhů, a ve které SYMA patří mezi dominantní hráče na globálním trhu. Analogicky k tomu se vybudovala platforma SYMA Living, jakož i ucelený program „interiérů na klíč“. Základem toho je progresivní spolupráce mezi návrháři, techniky, řemeslníky s fokusem na koncového uživatele a jeho prostor v každodenním životě. Najdeme tam tak zmíněné kuchyně, podlahy do bytů, vestavěné skříně do vstupních prostorů, úložné moduly a postele do ložnicí stylový nábytek nejen do obývacích místností a dále také exkluzivní ruční výrobu a instalaci dekorativních a solitérních prvků dle představ návrhářů či jejich klientů.

Jakou přináší SYMA výhodu spolupráce pro architektonické ateliéry, projektanty a designéry?

SYMA podává pomocnou ruku s ohledem na komplexitu tvorby a výbavy našeho prostředí, ať je rezidenčního, komerčního, či veřejného charakteru. Architektům, projektantům a designérům ulehčuje práci svým flexibilním přístupem při zároveň rychlém zprocesování jednotlivých fází projektu. Díky svému širokému záběru od vlastní návrhářské divize, která je založena na již letité úspěšné spolupráci s architekty a projektanty, přes vzorkování až po vyměřování, technické výkresy, výrobní přípravy a ucelené projektové řízení umí SYMA na úpravy a změny pružně reagovat a také navrhne technické řešení pro nejnáročnější představy.

Co přesně si máme představit pod vaším krédem „vše pod jednou střechou“?

Krédo shrnuje vertikální organizačně-výrobní strukturu. Realizace každého projektu probíhá systémem přímo na sebe navazujících divizí, od plánovaní, vzorkování přes výrobu až po závěrečnou logistiku a finální instalaci na místě zákazníka. S výjimkou externí lakovny tkví silná pozice SYMA ve skutečnosti, že jde o soběstačnou platformu, která udržuje konstantní souhru se zákazníkem a jeho architektem/designérem a umožňuje tak maximální kontrolu a efektivitu všech výrobních postupů pod jednou střechou.

Jak plánujete výrobu rozvíjet do budoucna?

Výchozím bodem je rozsah již dlouhodobého působení SYMA na trhu. Tento široký záběr a kompetence získané při práci s různými materiály, postupy a přísnými pravidly se přenášejí na segment interiérové výroby. V důsledku vzniká meta pro spolupráci s architekty, designéry, developery a koncovými zákazníky. Výrobní potenciál do budoucna tak nevidím pouze v cestě technických inovací, ale spíš v nastavení správných procesů a v mezilidské komunikaci. Faktem zůstává, že i produktový výstup je pro člověka uživatele. A signálem je SYMA Living.