V části zrekonstruované budovy bývalé výrobní haly v pražské Libni naleznete showroom firmy Blum.

V zajímavém industriálním objektu vznikl reprezentativní prostor, kde je na ploše 350 m2 ukázána podstatná část sortimentu firmy.

„Z počátku jsme plánovali showroom zaměřený na koncové spotřebitele, tedy uživatele nábytku. Časem se ale ukázalo, že je nutné také zaměření na skupinu architektů a designérů“ dodává Richard Sajdl, zástupce společnosti. Důvodem bylo, že do nového showroomu měla být přemístěna “Kuchyň na zkoušku”. Ta sice slouží primárně uživatelům, ovšem často bývá využívána také architekty a designéry, kteří sem posílají své klienty nebo s nimi přijdou řešit návrh kuchyně. Bylo nutné počítat i s prostorem pro školení a semináře a také s pracovními místy pro jednání s klienty. „Tato místa, vybavená monitory s různými možnostmi připojení, po dohodě nabízíme architektům a designérům k využití. Nezáleží na tom, jestli chcete klientovi předvést naše kování, potřebujete řešit materiály, barvy nebo třeba výběr spotřebičů“.

Přestože firma Blum není výrobcem nábytku, je nutné její výrobky v nábytku ukazovat. Nevystavují tak kování jako takové, ale spíše řešení, kde je jejich kování použito. Najdete zde dvě kuchyně, jednu ostrůvkovou a jednu ve tvaru L, obývací pokoj i koupelnu. Výstavní modely jsou doplněny nábytkem, aby byl vytvořen dojem bytového prostoru. Veškerý doplňkový nábytek pochází od českých designérů a výrobců. Cílem společnosti bylo vytvořit prostor, kde by se kromě výběru sortimentu kování mohli návštěvníci inspirovat i při výběru nábytku nebo doplňků.

V odděleném prostoru je umístěna tzv. Kuchyň na zkoušku, služba firmy Blum pro zájemce o novou kuchyň.

Pomocí jednotlivých skříněk na kolečkách lze sestavit kuchyně podle návrhů, který si uživatelé přinesou nebo který jim na základě jejich požadavků pomohou na místě vytvořit. Klient má tak možnost vyzkoušet si svou budoucí kuchyň dřív, než jí zadá do výroby. Skříňky různých velikostí jsou vybaveny funkčními zásuvkami s vnitřním členěním a jsou naplněny věcmi, které se v kuchyni běžně ukládají. Díky tomu si každý udělá dokonalou představu o tom, jak bude jeho budoucí kuchyň fungovat. A pokud něco není přesně podle jeho potřeb, lze dispozici kuchyně během chvíle změnit.

Služba je poskytnuta zdarma, a protože celý proces zabere zhruba dvě hodiny, je nutná registrace termínu na stránce www.kuchynenazkousku.cz.
Více informací na www.showroom-blum.cz