Ve stejném duchu, jako byl zářijový veletrh Cersaie v Boloni, se nesla i milánská sekce koupelen s názvem Salone del Bagno. V tomto případě nešlo oproti akci Cersaie o představení keramických obkladů a dlažeb, ale hlavně o prezentaci sanity, vodovodních baterií a koupelnového nábytku.

Koupelny jednoznačně ovládly od minulého roku barvy. A jsou to v podstatě tytéž barevné palety jako u nábytkového vybavení, což dává smysl. Jde tedy o měkké a teplé odstíny oranžové, růžové, červené, objevuje se i šalvějová, zelená nebo modrá. Modrá je v případě koupelny více jemná a světlá.

U nábytku jsme zmiňovali velký trend frézování a ten můžeme vyzdvihnout i zde. Dokonce by se dalo říct, že vertikální členění dvířek zcela obsadilo dvířka koupelnového nábytku. Také je třeba dodat, že i koupelny jedou na zaoblené vlně. Nejen že jsou zaoblen á umyvadla, vany a bidety, ale i zrcadla, svítidla, hrany skleněných dělicích příček a páky na bateriích. Tento detail je velmi příjemný na pohled a u velkých koupelen ještě umocňuje wellness dojem. Vše je ladné, jemné, útulné …, relaxační.

U koupelnového nábytku se hledí na praktickou stránku. Vnitřní části výsuvů jsou členěné, barevně sladěné nebo naopak kontrastní. Dost často jsou vnitřní prostory s integrovaným osvětlením. Hojně se používají různé minipoličky, věšáky a další praktické doplňky, které usnadní ukládání a každodenní hygienu.

Mnohem více než dříve se používají velká zrcadla – nejčastěji kruhová. Stojí před nimi buď volně stojící vana, nebo piedestalové umyvadlo. Tento detail dodává maximální dojem luxusu a opticky zvětšuje prostor.

Za zmínku také stojí řešení technických místností, kde je umístěna pračka, sušička, funkční umyvadlo a šatna. Těmto prostorům se dříve nevěnovala žádná pozornost, a nyní výrobci nabízejí různá funkční řešení včetně vyladěných úložných prostor pro úklidové prostředky.

Co se týče vodovodních baterií, tak se mnoho výrobců zhlédlo v dekorativních ovládacích kohoutcích válcovitého tvaru. Barevnost baterií je velmi pestrá a nově má řada výrobců ve svém sortimentu velmi různorodé povrchy od klasických stříbrných, zlatých, měděných a oblíbených černých po červené, růžové, tmavě modré. Někteří ladí barvy baterií s obkladem, sanitou a vše je pak v jednom odstínu.

Podtrženo, sečteno – trendové koupelny jsou jako obývací pokoje, kde má chuť relaxovat každý!