Fortelock nabízí praktický kompromis. Dlouhodobá životnost, velmi odolný systém zámků, tepelný a zvukový izolant a úspora nákladů.

Čištění a údržba

Podlahu Fortelock vyčistíte pouhým vytřením vodou s běžným saponátem. Podlaha vykazuje nadprůměrnou odolnost vůči slabým kyselinám, ředěným kyselinám, alkáliím, mýdlům a rozpouštědlům. Nafta a silné kyseliny podlaze neškodí, pokud je příslušné potřísnění okamžitě opláchnuto. Pokud chcete zvýšit lesk podlahy nebo vyčistit extrémní zašpinění, doporučujeme výrobky značky Dr. Schutz.

Kde a jakou dlaždici použít?

Provedení dlaždic je velmi jednoduché. Typy dlažby Fortelock se liší mírou zátěže a viditelnosti spojů. Vyberte si z těchto variant.

Dlaždice Fortelock Industry se uplatní v garážích, dílnách, autoservisech, výrobních prostorech, skladech, komerčních provozech a na dalších místech s vysokým zatížením. Tento typ má viditelné zámky a hodí se i na mírně
nerovný povrch. Fortelock Industry můžete zakoupit ve verzi ECO. Ta je vyrobena z recyklovaného granulátu.

Dlaždice Fortelock Light slouží jako podlaha do sklepů, technických místností v domě, do garáží, dílen, teras, lodžií a dalších prostor s menší provozní zátěží. Tento typ je vhodný i na mírně nerovný povrch. Zámky jsou viditelné.

Dlaždice Fortelock Invisible jsou vhodné pro komerční, občanské, obytné či skladovací prostory, dílny, terasy, garáže, lodžie, chodby ad. Typ Invisible se doporučuje pokládat na zarovnané povrchy. U dlaždice nejsou vidět zámky, díky čemuž podlaha vypadá jednolitě. Fortelock Invisible si můžete pořídit také ve verzi ECO. Recyklovaný granulát, ze kterého je vyrobena, se vyznačuje obdobnými vlastnosti.

Fortelock Business se hodí do domácnosti, šaten, chodeb, pracoven, do hotelového zázemí, kanceláří a škol. Typ Business je určen na zarovnané povrchy. Instaluje se jednoduše jako ostatní typy. Oproti nim však vyniká designem, který umocní dojem z každé místnosti. Dlaždice jsou opatřeny speciálně vyvinutým patentovaným systémem zámků ZeroGap, který zaručuje minimální voděpropustnost a ochranu proti vniknutí nečistot. Zámek zároveň garantuje, že dlaždice do sebe jednoduše zapadají, a vytvářejí tak kompaktní celek, který dokonale dotvoří váš prostor.

Dlaždice Fortelock XL nacházejí využití ve výrobních halách, ve skladech, v dílnách, garážích, ale i v obytných prostorech, například na terasách. Typ XL má větší rozměry než dlaždice Industry a má nižší profil, tudíž vyžaduje rovný podklad. Zámky jsou viditelné. Vyrábí se pouze v dezénu „hadí kůže“. Fortelock XL jsou k dostání také ve verzi ECO z recyklovaného granulátu, který má obdobné vlastnosti.

Dlaždice Fortelock ve verzi ECO jsou vyrobené ze směsi recyklovaného granulátu. Vlastnosti této podlahy jsou srovnatelné s typy Industry nebo Invisible. Rozdíl spočívá ve vizuální kvalitě. Verze ECO je vhodná tam, kde vzhled podlahy není prioritou. Kde na něm opravdu záleží, doporučujeme použít o něco dražší variantu z čistého granulátu.

Co potřebujete na pokládku?

Na pokládku podlahy Fortelock si připravte pouze gumové kladivo, nožík nebo řezačku na řezání dlaždic. Pokud máte problém s nerovným povrchem, musíte před pokládkou provést nivelaci. Díry a praskliny v podlaze či jemné
vydrolení nijak pokládce nebrání. Je však třeba zbrousit vyvýšeniny.

Rady, kalkulace, vzorek zdarma

Zaujala vás podlaha Fortelock? Kontaktujte nás na telefonním čísle +420 553 829 829/+420 731 191 567. Nebo si ji zakupte v e-shopu www.fortelock.cz. Neváhejte nás oslovit. Rádi vám poradíme, provedeme kalkulaci, případně vám zašleme vzorky dlaždic.

Foto: archiv firmy