Určitě jste si všimli, že trend prosklených fasád a velkých prosklených stěn, kde se o okně jako takovém už vlastně hovořit nedá, je stále na vzestupu. Z pohledu exteriéru jde často o krásné budovy, které zapadají do moderního prostředí. Otázkou se však stává vnitřní prostředí. A nehovoříme tu jen o vybavení, kdy je někdy těžké takový prostor dispozičně rozvrhnout, ale o samotném pocitu pohody, kde nastává velký problém s teplotou a oslněním.

Co s tím?

Tuto problematiku řeší okenní fólie Hanita SolarZone, které se instalují rychle a rozdíl je cítit okamžitě. UV záření je blokováno a solární záření omezeno, což udržuje interiér znatelně chladnější, a to i bez klimatizace. Tyto fólie jsou chytrým způsobem, jak snížit energetické potřeby budovy, uhlíkovou stopu, zvýšit životnost klimatizace a samozřejmě potěší i snížení provozních nákladů.

  • ušetřit lze až 30 % energie na klimatizaci
  • lze omezit hromadění tepla a oslnění až o 85 %
  • lze snížit teplotu až o 5 °C

Dalším benefitem je ochrana lidí před škodlivým UV zářením (doporučeno Nadací pro rakovinu kůže/Skin Cancer Foundation) a současně i ochrana interiérového vybavení před poškozením sluncem, tedy hlavně před vyblednutím, žloutnutím a dalšími barevnými změnami hlavně u dýhy a dalších přírodních materiálů.

Důležité je zmínit, že na výběr jsou fólie s vnější i vnitřní aplikací, v různých variantách od vysoce funkčních až po ty téměř okem nerozeznatelné.

Jak postupujeme?

Nejdříve uděláme analýzu ohledně možného snížení nákladů na energie. Pak zkušení aplikátoři nainstalují fólie na okna.

Za zmínku stojí také použití bezpečnostních fólií, které minimalizují úrazy v důsledku nárazu, srážky, výbuchu nebo přírodních katastrof. To je vhodné hlavně na skleněné tabule do veřejných interiérů. Druhou zajímavou skupinou jsou Anti Graffiti fólie pro vnitřní i venkovní instalaci. Speciální tvrdý povlak zajišťuje povrchovou odolnost proti poškrábání, chrání sklo před kyselinami a umožňuje snadné čištění většiny sprejů a barev. Odstranění a výměna poškrábané nebo poškozené fólie jsou rychlé a jednoduché díky odnímatelnému lepidlu, které nezanechává zbytky.

Proč používáme filmy Hanita?

Společnost má více než 40 let zkušeností s vývojem a výrobou specializovaných filmů a nabízí udržitelná stavební řešení pro širokou škálu aplikací.

Vizí této společnosti je neustále aktivně rozvíjet technologie, které umožňují prostřednictvím funkčních fólií nejen vylepšit udržitelný aspekt budovy, ale také zvýšit bezpečnost a estetiku.

Foto: archiv firmy