Řada klientů i designérů má ráda pravé dřevo, a to nejen na nábytek, ale také na podlahy. V některých případech bylo  nutné sáhnout po jiném materiálu, a to hlavně z hlediska požadované odolnosti. Na toto dogma teď můžete zapomenout!

Podlahy z pravého dřeva lze nyní dávat již do jakýchkoli typů interiérů.

Stačí vybrat správného dodavatele. Tím je značka Parky. Podlahy od tohoto výrobce mají odolnost proti škrábancům a protlakům ve třídě 33, což je vysoká komerční zátěž. Tato odolnost byla dosud doménou pouze velmi kvalitních vinylů a laminátů, u dřeva v podstatě nemyslitelná!

Další posun je ve zvýšení vodovzdornosti podlahy – nově i přes hlubší kartáčování supermatně lakovaného povrchu je zajištěna vodovzdornost i v nejhlubších vykartáčovaných zónách. Položená podlahová krytina má garantovanou vodovzdornost i v oblasti spojů minimálně 12 hodin při zatopení vodou po celé ploše.

Někteří zákazníci se obávali použití dřevěné podlahy ve spojení s běžným provozem v domácnosti (malé děti, domácí mazlíčci, drobné vodní havárie, a tak raději volili vinylové podlahy. Jejich obavy jsou nenávratně pryč!

Možná vás teď napadá, že tu budu nějaké „ale“, a to bude asi cena. Žádné ale tady není!

Kvalitní, dubové podlahy Parky stojí od 987 do 1752 Kč s DPH za metr čtvereční. V porovnání se zámkovou rigidní vinylovou krytinou je to téměř totožné, její cena se nejčastěji pohybuje od 900 do 1400 Kč s DPH za metr čtvereční.

Už není důvod utíkat ke kopiím – teď už je volba pravého dřeva jasná i bez obav z vysoké zátěže.

Za úvahu stojí také srovnání s daleko méně odolnými vícevrstvými podlahami s nášlapem 2 – 4 mm. Tyto dřevěné podlahy mají odolnost v zátěži maximálně ve třídě 23 – vysoká bytová zátěž, někteří výrobci uvádějí i 31 – mírná komerční zátěž, víc nic. O odolnosti proti vlhkosti se u těchto běžných dřevěných krytin nemá cenu vůbec bavit…

Určitě jste se setkali s názorem, že běžné dřevěné podlahy se dají při poškození přebrousit a znovu nalakovat, naolejovat. Ano, to lze a v realitě i musí, protože jejich životnost bez renovace je ve srovnání s Parky zlomková. Ruku na srdce, kdo jste jednou zažil a zaplatil broušení parket, nechcete to už nikdy opakovat. Vše je nutné z interiéru vystěhovat a přerušit provoz domácnosti na cca týden. Po broušení pak na obyvatele navíc čeká všudypřítomný prach.

Podlahy Parky brousit nejdou – není to potřeba. I při silné zátěži se ani brousit nemusí, vypadají pořád jako nové i po dvaceti letech, a to je vyzkoušené
Sečteno, podtrženo:
Broušení parket zákazníci milovat nebudou, kvalitní dřevěné podlahy ano! Navíc –

podlahy Parky jsou skladem včetně shodných podlahových lišt a montáž je stejně snadná jako u laminátu díky osvědčenému zámku UNICLIC® a UNIFITX®

Více informací najdete na webu dodavatele:
www.parketkoncept.cz