Již několik let jsou trendem tmavé materiály v nábytku. Tento trend kulminoval v době před covidovou pandemií. Na letošním milánském veletrhu byl patrný příklon k jiné barevnosti, více k teplým a zemitým tónům, stále však v tmavých odstínech. Tomu se přizpůsobují nejen výrobci materiálů, ale také výrobci kování.

Pro řadu klientů je totiž důležité i to, jak vypadá nábytek uvnitř, nikoli jen zvenku. A mít sladěný vnitřní a vnější vzhled začíná být standardem kvalitního nábytku, resp. i kvalitního návrhu nábytku.

Specialisté ve fi rmě Blum samozřejmě trendy v interiérech sledují a do sortimentu zařazují kování v tmavé povrchové úpravě. Výsuvy v černé nebo tmavě šedé barvě jsou běžné, jsou v nabídce mnoho let.

Ale nábytkové závěsy se standardně dodávají v niklované povrchové úpravě. V tmavém nábytku tak působí poněkud rušivě. Proto značka s nástupem tmavého nábytku přišla s nabídkou závěsů v tmavém provedení. Zpočátku bylo k dispozici několik základních typů, pak se sortiment neustále rozšiřoval a v současné době je nabídka tmavých závěsů víceméně shodná s nabídkou závěsů se standardní poniklovanou úpravou. Současně s rozšířením nabídky tmavých závěsů se přizpůsobuje také sortiment tzv. boxsystémů neboli výsuvů s kovovými bočnicemi. Letos přibyl do sortimentu nový systém MERIVOBOX.

Pro použití v tmavém nábytku je k dispozici v tmavě šedém provedení, barvě, kterou označujeme jako Orion šedá. Je to stejná barva, která je již několik let k dispozici také u výsuvů LEGRABOX. U tohoto systému došlo k úpravě té nejtmavší barvy. Místo Terra černé je nyní k dispozici Carbon černá. Tato změna má souvislost s rozšířením nabídky o LEGRABOX special edition, který je určen právě do tmavého nábytku. K dispozici jsou tak nově čtyři nové povrchy bočnic, které mají stejný karbonově černý základ a vnější vzhled lze přizpůsobit individuálním požadavkům díky výměnným vnějším krytům a možnosti použití široké škály prvků s logem. O přizpůsobení se trendu tmavého nábytku svědčí také to, že nový typ výklopu pro horní skříňky, který připravujeme do prodeje, se bude vyrábět jen v tmavém provedení.

V showroomu Blum, který vznikl před pěti lety, stále převládají modely nábytku v lesklé bílé barvě. Mnoho návštěvníků se nechalo inspirovat, a mají tak bílé kuchyně doma. V novém showroomu budou všechny modely v tmavém provedení. Uvidíme, jakým způsobem se bude dařit ovlivňovat barevnost nejen kuchyní, ale i ostatního nábytku v domech a bytech uživatelů. Trend je zřejmý. Pojďme do toho!

Abych nezapomněl: povrchovou úpravu tmavých závěsů označujeme jako černý Onyx. Takže pro nás platí, že Onyx is the new black.

Foto: archiv firmy