Jestliže hledáte nějaký prvek, kterým dotvoříte návrh interiéru a dodáte mu originalitu, stojí za úvahu materiál Squid®. Jedná se o speciální textilní materiál, který se aplikuje na vnitřní stranu oken nebo skleněných příček.

Tento materiál umožňuje vidět z interiéru ven, ale do značné míry omezuje pohled zvenku. Nahrazuje tak funkci klasické záclony, a lze tedy hovořit o „samolep icím závěsu“. Je to zajímavá a nekonvenční alternativa do současných stylových interiérů – jak soukromých, tak i veřejných.

Látka má přirozený a elegantní charakter s tkaným vzhledem, což působí moderně a minimalisticky. Jedinečná textura materiálu je k dispozici v šesti různých barevných variantách: bílá – chalk, krémová – bone, béžová – oak, světle šedá – ash, tmavě šedá – rock a téměř černá – coal.

V závislosti na barvě materiálu odkloní 25 % až 36 % sluneční energie, což uživatelé interiéru uvítají hlavně v letních měsících. Tento revoluční materiál je odolný proti vlhkosti a slunečnímu záření, což umožňuje jeho použití na různých místech od kuchyně a koupelny až po zasedací místnosti.

Squid® se snadno instaluje, snadno se udržuj e, a co je skvělé, že se také dá odstranit jedním plynulým pohybem. Materiál se nabízí také v neprůhledné verzi, ve které hustě tkaná textilní úprava poskytuje úplné soukromí, ale zároveň umožňuje prosvítání světla. Tím ale originální řešení nekončí, ba naopak.

Squid® lze totiž potisknout jakýmkoli vzorem, který jako autoři projektu vyberete nebo vytvoříte. Lze ho tak sladit s tapetou nebo jiným výrazným vzorem v interiéru nebo právě pomocí tohoto materiálu na okně dodat do prostoru ústřední motiv.

Výhodou tohoto materiálu je, že je samolep icí. Aplikovat si ho tak mohou případně i sami klienti, ale vhodnější je doporučit profesionála.
Více informací najdete na:
https://graphics.averydennison.eu
marketing@igepagroup.com