Stejně jako u tapet, tak i u potahových látek se projevují trendy a trendové barvy. Podívejte se na výběr napříč styly.

V oblíbeném Japandi stylu najdeme zajímavou kolekci Q2 Zen Garden, kterou nalezneme u výrobce Höpke. Sada vzorů zahrnuje vlnitý design „Kyoto“, velkoplošný listový design „Iwaki“, neobvyklý pruhovaný vzor „Takao“, kruhový design „Origami“ a také jednobarevný základ „Azuma “, který má decentní buklé vzhled. Všechny vzory jsou k dispozici v šesti barvách, od pastelových odstínů až po kontrastní černobílý vzhled.

Tato kolekce je zcela vyrobena z recyklovaných PET lahví a díky použití pouze jednoho typu příze lze tyto tkaniny znovu recyklovat. Je třeba také dodat, že textilie mají nadprůměrnou stálost na světle a díky vysoké kvalitě jsou ideální pro čalounění sedadel.

U tapet jsme hovořili o trendu výrazných geometrických vzorů, které mají také netradiční 3D efekt. Tento motiv najdeme také u potahových textilií. Novinkou je například kolekce Moquette od značky Dekoma. Na sametovém žakáru je vyobrazen geometrický motiv, který evokuje asociace s moderní architekturou a trojrozměrnými fasádami budov. Opakující se tvary v kontrastních barvách vytvářejí dojem dynamického pohybu a městských světel viděných v noci při cestování autem nebo autobusem. V kolekci najdeme 4 vzory: Temple, Passy, Opera a Elysee. Jejich jména jsou spojena s Francií, přesně řečeno se stanicemi pařížského metra. Kolekce je totiž inspirována látkami používanými ve vozech hromadné dopravy.

Protože jsou látky velmi odolné a jejich vzory účinně maskují vizuální známky opotřebení, jsou vhodné i do vysoce zátěžových provozů.

Květinové motivy patří mezi nadčasové, ale v současné době také trendové. Velmi oblíbené jsou na černém podkladu, kde tvoří velký kontrast. Takové květinové vzory (včetně vzoru palem) jsou k dostání od výrobce Rad-pol. V kolekci Lupi je na výběr deset různých motivů, v kolekci s názvem Palmier je jeden výjimečný vzor ve dvou barevných variantách.

Jestliže hledáte jednobarevnou látku v barvě roku, můžeme vám doporučit například potahovou látku JOY 13 v odstínu blízkém Viva Magentě nebo krásný tyrkysový odstín číslo 19 z kolekce Astone. Nalezli jsme také potahovku v barvě Digital Lavender, která není zatím ve vzorkovnících tak často k mání. Ta má označení Serta č. 17. Tyto látky jsou ze sortimentu značky Agmamito.

Na závěr je třeba zmínit, že do trendů se neřadí jen vzory, ale také doplňky. Ty jsou stále více populární. Proto stojí za zmínku kolekce Naturals, kterou tvoří 18 prvků vytvořených převážně z přírodních lněných a bavlněných vláken smíchaných s viskózou a polyesterem. Ty jsou dostupné v tlumených barvách a jejich jednoduché formy připomínají ruční práci. Použít je lze nejen do klasických stylů, jako je rustikální nebo venkovský, ale také do stylu bohemia nebo grand millennial.

Veškeré zmíněné textilie najdete v nabídce společnosti BS textil s. r. o.

Foto: archiv uvedených značek