Ve chvíli, kdy vychází toto číslo magazínu Interiéry, přichází na český trh nová kolekce vypínačů a zásuvek, která si zaslouží velkou pozornost. Nejde totiž o jen tak obyčejné plastové prvky. Busch-axcent®, jak se přesně tato řada jmenuje, má rámečky z papíru, břidlice a dalších autentických materiálů jako sklo a beton.

Tato řada tak perfektně zapadá do stylu současných interiérů a požadavků interiérových designérů, jejichž cílem je dotáhnout interiér do nejmenšího detailu.

Barevná škála

Základ nové řady tvoří rámečky s kovovým povrchem v odstínu titanu, platiny nebo matné černé – ideální pro vytvoření čistých a přímých linií. Reakcí na aktuální trendy je použití tvrzeného skla, které je dostupné v 8 barevných variantách. Najdete zde stále více oblíbenou jemnou korálově růžovou, decentní zelenou v odstínu avokáda, decentní ústřicově šedou, expresivní tmavě fialovou, nádherně teplý žlutý odstín a tmavě modrou v barvě oceánu. Ve skleněné variantě pak nechybí ani bílá a černá.

Unikátní povrchy

Jak již bylo zmíněno, řadu doplňují rámečky ze speciálních materiálů. Jedná se o pravou břidlici a beton s výrazným pórovitým povrchem, který skvěle vynikne hlavně v moderních interiérech. Klienti, kteří žádají útulné prostory, určitě ocení nový kompozitní materiál vyrobený z papíru a fenolové pryskyřice. Tento povrch se využívá rovněž na povrch nábytku, hudebních nástrojů nebo fasádních obkladů. Použití tohoto materiálu ve spojení s elektroinstalačními přístroji patří ke skutečným raritám na trhu. Díky těmto materiálům získáte v každém rámečku spínače a zásuvky originální designový prvek – žádný rámeček z papíru, břidlice nebo betonu nikdy nebude stejný.

V nabídce nejsou jen klasické vypínače a zásuvky. Kromě základních elektronických přístrojů, jako jsou termostaty, čidla pohybu, USB nabíječky a ovladače žaluzií, nabízí Axcent i ovladače pro chytrá svítidla Philips Hue a prvky pro systémové instalace ABB free@home a KNX. Variabilita barev a kombinace krytů s odstíny jsou samozřejmostí – kromě univerzální bílé jsou k dispozici odstíny antracitový, metalický, stříbrný a matný černý. Lze pořídit současně různé násobnosti (1–5) rámečků jak pro vodorovnou, tak pro svislou montáž.

Řada vypínačů a zásuvek Axcent rozšiřuje stávající prémiový segment elektroinstalačního materiálu v portfoliu výrobce ABB, jehož cílem je dosáhnout stejné obliby jako u řady Levit, která je u českých designérů a architektů nejoblíbenější.

Společnost ABB má v České republice více než 150letou tradici v oblasti výroby a prodeje vypínačů a zásuvek pro domovní i průmyslové použití. Do portfolia domovního elektroinstalačního materiálu patří 16 designových řad a přes 100 různých barev, materiálových provedení, povrchů vypínačů i zásuvek a mnoho dalších prvků moderní elektroinstalace.

www.abb.cz
https://nizke-napeti.cz.abb.com/