Během návštěv oborových veletrhů v zahraničí nacházíme různé zajímavé materiály, které zatím nejsou v České republice běžně k dispozici, a přijde nám to škoda. Proto jsme se rozhodli uveřejnit jejich výběr a vyzvat firmy, aby o zařazení do svého portfolia zauvažovali.

Kriskadecor

Jedná se o eloxovaný hliníkový řetízek, jehož oka mohou mít různou barvu a provedení. Materiál není vodivý, neabsorbuje zvuk a je nehořlavý. Je odolný vůči korozi i vůči kyselinám s hodnotou pH do 8 Přesné složení materiálu je 99,7% v hliníku, z čehož je minimálně 20% recyklovaného hliníku. Materiál je dodáván s přípravou k instalaci, včetně kolejnice a upevňovacích prvků. Jednotlivé sestavy lze přizpůsobit jakékoli velikosti, výšce a šířce. Výhodou je, že hliník je lehký prvek a snadno se s ním manipuluje.

De Dastelli

V tomto případě jde o unikátní kovové – plošné materiály s netradičními povrchovými úpravami. Může jít o leptanou ocel, korodovanou ocel, nerezová ocel, mosaz či měď apod. Materiál lze využít při výrobě nábytku, na obklady stěn nebo na interiérové dekorace. Tyto materiály patří mezi opravdovou lahůdku pro všechny milovníky kovů.

Lineadeko

Tento materiál je přírodního charakteru. Jde totiž o vrstvené březové dřevo s dekorované digitálním tiskem. Je stabilní a nedeformovatelný, což je ideální pro použití na obložení stěn, a to i v nejnáročnějších prostorech, jako jsou koupelny a kuchyně. Zajímavé je, že základní materiál vyrábí Listone Giordano, a dekorativní potisk zajišťuje Inkiostro Bianco, což může být inspirací i pro české výrobce.

 

Foto: archiv uvedených značek