Kolekce lamino desek SM’art je na českém trhu již rok a nyní se rozšiřuje o šest vybraných dekorů pracovních desek. Po pečlivém výběru se jedná o dva výrazné a nyní velmi populární dekory mramoru Apollo Olympus a Athena Olympus, dva oblíbené dřevodekory se synchronizovanou strukturou Cricet Club a Ski Club a dva velmi neutrální a dobře kombinovatelné dekory, jež imitují kámen, Bravo Rio a Paraná Rio.

Všechny tyto dekory jsou zařazeny v nabídce jako skladové, a jsou tedy ihned v Démos trade k dispozici bez objednávání u italského výrobce.

Formát pracovních desek: Formát zástěny – obkladu:
– 3020 × 620 × 38 mm – 3020 × 620 × 20 mm
– 3020 × 1200 × 38 mm

Hloubka desky je o 2 cm větší, než je standard, což umožňuje různá atypická řešení při realizacích bez větších příplatků. Hloubka 120 cm je pak ideální pro kuchyňské ostrůvky. Naopak výhodu menší délky oproti standardu představuje fakt, že u menších kuchyní nevznikají zbytečné odpady.

DETAILNĚ

Nosič je vyroben z topolové LSB desky, jejíž hustota je 540 kg/m3, což představuje o 100 kg/m3 menší hodnotu než u bežných dřevotřískových desek. Při formátu 3020 × 620 × 38 mm je pracovní deska o 7 kg lehčí na 1 kusu v porovnání s běžným formátem pracovní desky.

Konstrukce desky má pět vrstev. Jádro tvoří tři vrstvy příčně a podélně orientovaných třísek. Konstrukce v podstatě vychází z OSB desek, což zaručuje vysokou mechanickou pevnost, rozměrovou stabilitu a také výbornou soudržnou sílu spojovacího materiálu. Dvě vnější vrstvy desky jsou vytvořeny mikročásticemi topolového prachu. Zmínit je třeba i ekologické faktory. Desky se vyrábějí bez přidaného formaldehydu. Topolové dřevo na jejich výrobu je pěstované obnovitelným způsobem na plantážích.

Exkluzivním dodavatelem deskového materiálu italské výroby SM’art je společnosti Démos trade.