Výrobci i návrháři nábytku, interiéroví designéři a architekti i spotřebitelé se shodují: „Mat je nový lesk“.

Matné povrchy kombinované s kontrastními vysoce kvalitními materiály dodávají nadčasovou eleganci obytným prostorům. S novou kolekcí „ušlechtilý mat“ zasahuje REHAU přesně tento cíl a jde ještě o krok dále.

Díky optimálnímu sladění povrchů plošných materiálů, nábytkových hrany a roletkových systémů mohou návrháři, truhláři i průmysloví výrobci vytvořit interiér jako z jednoho kusu a současně splnit požadavek nejvyšší kvality.

Kolekci lze charakterizovat sloganem „dotek krásy“, protože krásný vzhled je doprovázen příjemným sametem na dotek. Samozřejmostí je i ochrana povrchu proti ulpívání otisků prstů.

Pohled, dotek, kvalita

Firma REHAU dodává různé druhy materiálů sladěné do jedné kolekce, která je v nabídce v ušlechtilém matu a kterou charakterizují tři základní vlastnosti:

 1. Přitažlivý hluboký mat
 2. Povrch příjemný na dotek
 3. Vysoká kvalita

Při pohledu i pod malým úhlem nedochází k téměř žádným odrazům světla, paleta nabízených odstínů se pohybuje od jasně bílé až po hluboce černou. Díky tzv. anti-fingerprint a soft-touch zpracování povrchu je každý dotek povrchu pastvou pro vaše smysly.

Z pohledu kvality splňují materiály z kolekce „ušlechtilý mat“ ty nejvyšší nároky: použité materiály jsou odolné proti vysokým teplotám, vlhkosti, poškrábání, mikropoškrábání i nárazům. Další předností je dlouhá životnost a možnost použití v privátních i veřejných interiérech, kde jsou vysoké nároky na hygienu. Tyto materiály jsou totiž dostupné i v antibakteriálním provedení „health protect“. Díky tomu jsou ideální volbou například do ordinací, čekáren a dalších zdravotnických zařízení.

Produkty kolekce „ušlechtilý mat“

Kolekce „ušlechtilý mat“ se skládá z pěti různých výrobků REHAU, a to zcela nových nebo zahrnujících již ověřená řešení.

 1. V centru pozornosti stojí nový povrchový materiál RAUVISIO noir.
  Díky hedvábně matnému povrchu působí materiál živě a vytváří dokonalou rovnováhu mezi estetikou a funkcí. Barevná paleta dvanácti trendových tónů od hluboké černé přes tlumené tóny barev oceánu, smaragdové tóny až po nejjasnější bílou. Protože jsou desky RAUVISIO noir extrémně odolné vůči poškrábání, vysokým teplotám a vlhkosti, jsou vhodné jak pro vertikální plochy, tak pro horizontální použití na pracovní desce pro náročné uživatele.
 2. Perfektním doplňkem k materiálu RAUVISIO noir jsou desky RAUVISIO brilliant.
  Povrchy RAUVISIO brilliant jsou pro návrháře interiérů a výrobce nábytku skvělou alternativou k běžným materiálům používaným na vertikální plochy. V nabídce jsou v osmi pečlivě vybraných odstínech.
 3. Hrany RAUKANTEX úspěšně propojují kvalitu s jedinečným vzhledem ušlechtilých matných povrchů plošných materiálů od roku 2009. S nábytkovými hranami RAUKANTEX pro vypadají nábytkové dílce jako vyrobené z jednoho kusu. Perfektní vzhled díky bezespárovému spojení hrany s deskou. Hrany RAUKANTEX v matném provedení jsou k dispozici pro všechny barvy RAUVISIO noir a RAUVISIO brilliant z kolekce „ušlechtilý mat“, stejně jako pro ostatní matné povrchy – celkem asi 400 barevných variant.
 4. Barevně i materiálově je sladěn nový roletkový systém RAUVOLET, který je ideální do malých prostor.
  Tento roletkový systém nabízí kromě rychlého přístupu k obsahu skříně a optimálního využití prostoru i netradiční design, který perfektně ladí s moderním matným nábytkem bez rušivých materiálových a barevných kompromisů a současně nabízí malou hmotnost a snadné používání.
 5. Na detailu záleží, a tak v kolekci „ušlechtilý mat“ REHAU nechybí ani RAUWALON perfect-line.
  Jedná se o těsnicí lištu, která tvoří dokonalý přechod mezi pracovní deskou a navazující stěnou.

Firma REHAU vyvíjí kreativní řešení pro interiérový design již více než 70 let!