Práci u počítače v domácích podmínkách zažila v minulém období řada z nás designérů i většina našich klientů. Někomu tento systém vyhovuje, jinému činí velké problémy se soustředit. Nehovoříme tu jen o krizové situaci v lockdownech, ale o dlouhodobém trendu práce z domácího prostředí. Buď jde o každodenní činnost, nebo jen některý den v týdnu. Dalo by se říci, že pandemie tuto situaci z určitého úhlu pohledu jen urychlila. A nutno dodat, že jsou profese, kde to není a nebude možné snad nikdy.

Nicméně aby mohla být pracovní činnost vykonávána z domácího prostředí dlouhodobě, je třeba k tomu přizpůsobit podmínky. Nejde tu jen o kvalitní pracovní židli a dostatečně velký pracovní stůl, ale také o připojení k elektrické síti a datům. Jaké jsou možnosti?

DESK 1

Tato volba je ideálním flexibilním řešením pro management datových, mediálních a napájecích přípojek. Typické situace představují právě domácí kanceláře nebo variabilní sdílená pracoviště. Modulární konstrukce DESK 1 umožňuje nakonfigurovat přesně takové komunikační a napájecí přípojky požadované pro konkrétní aplikace. Pro napájení je tedy libovolná volba buď flexibilního konektorového systému Wieland, nebo trvalých připojení.

DESK 2

Jde v podstatě o přípojnou lištu, která může být vybavena různými rozšiřujícími moduly. Byla navržena nejen pro flexibilní použití v běžné kanceláři nebo zasedací místnosti, ale je také ideálním řešením pro home office a sdílená pracoviště.  Je třeba podotknout, že díky své variabilitě je skvělým pomocníkem i v obytných prostorech. Lišta je vyrobena z hliníku a kryt je k dispozici ve třech barevných provedeních. Přípojky jsou vsazeny do standardizovaných modulových oken a lze je snadno vyměnit.

STEP

Tento typ nabízí různé možnosti uchycení, lze ho namontovat například pod stoly a desky i do příček. K dispozici jsou různé možnosti upevnění, aby vyhovovaly různým aplikacím. Napájecí lišta STEP je k dispozici s hliníkovým nebo plastovým profilem. Je možné propojit více napájecích modulů dohromady a vytvořit propojený systém. STEP má konektor pro vstup a výstup, z nichž každý je umístěn na čelní straně modulu.

ZG1

V tomto případě nejde o přívod nezbytné elektrické energie, ale o ergonomii při práci na počítači. Tu zlepšuje rameno na uchycení monitoru ZG1, které disponuje pohodlným polohováním.

Stabilita tohoto držáku je opravdu působivá. Díky použité pružinové technologii může rameno snadno unést i velké monitory (od 3 do 11 kg, <34“). Otočení je možné až o 360° s chytrou funkcí 180° Lock, které bezpečně zajistí konečnou polohu. Samotné rameno má magnetické kryty, za kterými jsou uloženy montážní nástroje, jež jsou tak stále po ruce.

A navíc – aby se zabránilo kolizím pod stolem, jsou montážní držáky připevněny k okraji stolové desky shora.

Více informací najdete na www.bachmann.com