Světlo v interiéru je mocné, a nejde jen o osvětlení prostoru, ale také nábytku.

Někdy může před použitím této vychytávky vzniknout obava z technického řešení. To neplatí u stavebnicového systému z katalogu kování Démos Trade, který lze namontovat bez speciálního nářadí.

Systém Strong plus se skládá ze tří typů LED pásků určených pro různé účely. Záleží na tom, zda se řeší dekorativní svícení, intenzivní LED pásek nebo pásek s extrémní svítivostí, a to až 2100 lm/m. K dispozici je řada se středním výkonem a možností až 20metrové souvislé linie, dále výkonný a velmi výkonný typ. To vše ve více variantách – teplé, neutrální i studeně bílé.

Po výběru z těchto možností přichází na řadu samotná montáž, kterou zvládne opravdu každý, což je hlavní výhoda systému Strong plus.

Všechny LED pásky řady Strong plus jsou vybaveny kabely dlouhými 1,5 m s konektory MINI na obou stranách, aby se daly jednoduše propojit s transformátorem, jakož i s novou řadou senzorů. Takže je stačí jednoduše „nacvaknout“ do rozvaděče, který je součástí transformátoru. Transformátory Strong plus mají na výstupu dva typy konektorů – kulatý a MINI – aby zákazník nemusel řešit napojení.

Zapomeňte tedy na složité zapojování do sítě a hromady různých kabelů na podlaze.

Stačí několik minut, několik cvaknutí a osvětlení je kompletní.

 

Hlavní výhody stavebnicového systému:

• Nevyžaduje napájení
• Má jednoduchou montáž
• Konektory MINI mají pojistku proti vypadnutí z rozvaděče
• LED pásky a transformátory Strong plus mají prodlouženou záruku na 5 let

Tím nejlepším nakonec je však neviditelný vypínač

Tlačítko na nábytku může být minimalizované nebo doslova neviditelné, tzv. podpovrchový vypínač. Ten se umístí pod povrch dvířek či korpusu a snímač reaguje na dotek. Pracuje s napětím 230 V, takže také přispívá k delší životnosti transformátorů. Výrobcem těchto vypínačů je německá společnost Halemeier. Ty mají jednoduchý koncept zapojení pomocí řídící jednotky.

K řídící jednotce vypínače lze pomocí vidlice připojit LED osvětlení nebo jakýkoli spotřebič do výkonu max 250W.

Více na www.demos-trade.com