V loňském roce jste si mohli na veletrhu Design Shaker ve vstupní hale č. 2 prohlédnout vzorový byt ve stylu digitální romantiky. Pokud jste tu možnost neměli, ještě nyní se můžete podívat na fotogalerii na webu www.vzorovy-byt.cz.

Letos čeká návštěvníky zcela nová expozice, která nese název INSPIRACE PRO BYDLENÍ. Bude se jednat o 5 interiérů, na kterých budou představena různá nábytková řešení – tradiční, a hlavně ta netradiční, která pomohou díky použitému kování například při řešení malých prostor v bytě nebo s organizací osobních věcí. Čeká vás „nadupaná“ kuchyně vytvořená v jedné barvě, ale se třemi strukturami materiálu, plná vychytávek včetně intarzie na podlaze, „crazy“ obývací pokoj a velmi efektně zařízená koupelna s opravdu netradičně koncipovanou koupelnovou skříňkou.

Mnoho lidí řeší vybavení předsíně, a tak si pro vás designéři připravili nápady i do této místnosti. Zajímavá bude také sekce studentského pokoje, kde najdete kromě výškově stavitelného stolu a počítačového doupěte také akustické panely a tapetu vytištěnou digitální technologií.

Barevné schéma bude výrazné a odvážné, stejně jako jsou aktuální zahraniční trendy – najdete zde jako základ červenou, doplněnou oranžovou a černou. Nábytek však bude vyroben na míru v neutrálních šedých odstínech. Chybět nebudou pečlivě vybrané solitéry italského designu, jako jsou židle, křesla a různé doplňky. Samozřejmostí v expozici budou živé rostliny, které najdete nejen v samozavlažovacích květináčích, ale i zavěšené na stěně. Mimochodem na stěnách budou také ukázky různých typů nátěrových hmot od klasické po stěrku, od popisovací nátěrové barvy až po luminiscenční. Inspirace bude tedy od podlahy přes nábytek až po doplňky – bude to prostě INSPIRACE PRO BYDLENÍ!

Navíc se v této prezentaci myslí i na ekologii, a tak budou stěny expozice z desek vyrobených z použitých nápojových kartonů.

Těšit se můžete na oblíbené komentované prohlídky, které proběhnou v expozici každý den veletrhu od 14 hodin.Expozice je určena jak pro koncové zákazníky, tak i pro odbornou veřejnost, která zde může načerpat nápady, jak pracovat se standardními prvky jinak a netypicky.

Tento projekt pro návštěvníky připravil tým designérek v čele s Ivou Bastlovou a hlavním partnerem, společností Blum – specialistou na nábytková kování.

Více informací o projektu najdete na www.inspirace-pro-bydleni.cz

Generální partner

Hlavní partner

Partneři