VÍTĚZNÝ VÝROBEK ocenění NÁBYTEK ROKU 2021 je „MUUNA“, kterou pro výrobní společnost RIM CZ a.s., navrhlo italské designérské duo Massimo Costaglia & Giulio Mazzanti.

Na rozdíl od jiných kancelářských židlí an ni nejsou na první pohled vidět žádné ovládací prvky. Pečlivě začalouněná židle je totiž vybavena SELF mechanikou, která všechno nastavení připraví sama. Muuna vznikla v době pandemie a výrazně tak zaplnila prázdné místo v portfoliu RIM jako „domácí“ pracovní židle…

 

Hodnotitelská komise ve shodě k volbě dodává: „Komise, podobně jako v minulosti, ocenila inovativní a velmi čistý design výrobku. V letošním roce jsme se rozhodli pro velmi náročnou kategorii kancelářského sezení.  U křesílka MUUNA se nejedná o produkci, která by byla jen pouhou skládačkou dílů různých subdodavatelů. Za několik měsíců se s největší pravděpodobností začneme opět vracet do měsíce opuštěných kanceláří a budeme v těchto prostorech opět trávit velkou část našeho života. Přitom pohodlný, elegantní, praktický a oku lahodící interiér je jedním za základních předpokladů pro vysokou výkonnost!“

Další výrobky, které Asociace českých nábytkářů na návrh hodnotitelské komise považuje za mimořádně zdařilé, jsou:

Stůl „01“, výrobní společnosti FORM, spol. s r.o.
design: Luka Križek, IO studio

Celodřevěný stůl 01 využívá krásy tradiční výroby stolů a přednosti původní truhlářské technologie posouvá do současné doby. Výtvarný charakter je postaven na čitelném a jednoduchém konstrukčním principu a svým minimalistickým vzhledem se stůl stává univerzálním produktem vhodným k použití do různorodých typů interiérů. Nohy stolu jsou konstrukčně spojeny v místě horní desky a tento vizuálně přiznaný konstrukční prvek vytváří atraktivní detail. Díky jednoduchým tvarům na sobě stůl nechává vyniknout atraktivitu masivního dřeva. Stoly byly navrženy jako rodina rozměrově různých stolů a nabízejí architektům či uživatelům široký záběr použití.

Židle „TAMMI“, výrobní společnosti JELÍNEK – výroba nábytku s. r. o.
design: Sabina Stržínková

Židle TAMMI z pera nadějné mladé návrhářky Sabiny Stržínkové je dubová celodřevěná s čalouněným sedákem. Nohy ve tvaru otevřeného „A“ jsou v horní části vetknuté do područky židle včetně viditelného čepového spojení. Vrchní část tvarovaného opěráku židle je možno zvýraznit odlišnou barvou.

Stůl a židle „ELICA“, výrobní společnosti Kaplan nábytek s. r. o
design: Studio KAPLAN DESIGN

Stůl je do posledního milimetru vyroben z přírodního dřeva a má skvělý rozkládací mechanismus. Jeho čepovaná a lepená konstrukce je tradiční a zároveň unikátní. Elica je klasická židle s jedinečnými tvary a dokonale propracovanými detaily. Spojení předních noh nápadně připomíná design stolu Elica. Linie plynule přechází přes tvarovaný lub do zadních noh. Ty jsou precizně napojeny na propracované detaily jednoduchého opěradla.

Kolekce „SPOT“, výrobní společnosti LD Seating s. r. o.
design: LD Seating

SPOT je kolekce jednoduchých stolků a čalouněných taburetů, které se hodí jak k vytvoření minimalistického odpočinkového místa v kanceláři, tak pro stylové vybavení kaváren a barů. Výrobce nabízí taburety a stolky ve třech ergonomicky praktických výškách, nízké, střední a vysoké. Barvu a materiál čalounění pěnového sedáku si zákazník může zvolit ze široké nabídky látek sám, aby taburet dokonale vyhovoval ladění interiéru. Ocelové podnože taburetů i stolků jsou standardně nabízeny v šesti základních barvách jako černá, modrá, červená, žlutá, zelená, bronzová. Možností je i osadit stůl na zakázku vyráběnou deskou.

Mobilní pracoviště „NOMAD“, výrobní společnosti LE BON, spol. s. r. o.
design: Jiří Pelcl

Mobilní pracoviště NOMAD může být součástí zařízení bytu i administrativního prostoru. V obou případech šetří prostor i finance. Pracovní desku lze snadno složit a celý prostor zavřít a zamknout. NOMAD je na kolečkách, takže jej lze snadno přesunout z místnosti do místnosti. Kromě vyobrazeného ořechového dřeva jej výrobce nabízí v zakázkovém provedení podle specifikace zákazníka.

Kolekce „ORGANIX“, výrobní společnosti RIM CZ a. s.
design: Kai Stania

Vize vtělená do organických tvarů, poctivá kvalita a lehkost bytí. Prostě všechno, co si dnešní doba žádá. Organix je nová kolekce křesla a dvou sedaček. Organické tvary proporčně atypického sezení jsou tu pro chvíle, kdy je potřeba načerpat novou energii nebo probrat všechno důležité u šálku kávy. Tým konstruktérů RIM CZ již nyní pracuje na rozšíření této kolekce o nové prvky, které očekáváme letos na podzim!

Více informací najdete na www.nabytek-roku.cz