Jeden, dva, někdo dokonce tři a víc. Tolik telefonů u sebe nosíme. K tomu tablet, notebook, chytré hodinky, čtečku. Všechno jednou za čas potřebuje nabít a někdy máme pocit, že stále. Přípojných míst tak není nikdy dost. Jak to vyřešit?

Odpovědět na takovou otázku není vůbec složité: naistalovat dobíjecí místa kamkoli do nábytku. Dnes je takových přípojných míst k dispozici poměrně velké množství. Namontovat se dají do plochy pracovního stolu, pod ni,  do pracovní desky kuchyňské linky, do skříňky, do hrany nábytku a jsou i takové, které je možné naistalovat přímo do sedací soupravy.

K některým z nich není nutné se připojovat. Jejich způsobu nabíjení se říká bezdrátové (indukční). Přístroj na ně stačí položit a hned se začne nabíjet. Nabíjení je sice delší, ale šetrné. Udržuje baterii nabitou na asi 98 % kapacity a to významně prodlužuje její živostnost. U tohoto způsobu nabíjení je důležité si ověřit, jestli ho váš přístroj podporuje.

Pro ostatní způsoby už potřebujete běžné připojení kabelem. S USB konektorem nebo klasickým na 220 V.
Přípojná místa jsou buď s jedním typem konektoru (např. USB), nebo jich kombinují více. U některých je dokonce možné si jejich sestavu nakonfigurovat sami a doplnit ji o další typy připojení (přenos dat, obrazu, zvuku atp.). Poskládat si tak můžete USB A nebo USB C přípojku, 220 V, datový výstup, HDMI, VGA. Přesně v tom poměru, v jakém vám bude vyhovovat.

Komponenty pro nábytek, který dodá potřebnou šťávu, využijete v jakékoli realizaci – v pracovnách, obývacím pokoji, dětském pokoji. Své místo pro využití najde jistě i v nočním stolku nebo na pracovní desce v kuchyni.

Pokud se chcete s těmito přípojnými místy blíže seznámit a dozvědět se o celém procesu nabíjení více, stáhněte si  z www.demos-trade.com brožuru Elektrifikace v nábytku,  která se tomuto tématu věnuje.

Nebo zajděte do jakékoli pobočky firmy Démos trade, kde si můžete brožuru vyzvednout v tištěné podobě.