Nejzajímavější zahraniční pořady o interiérech
Ať chceme nebo ne, sledování televize k dnešnímu životu stále patří. Pokud u ní nechcete jen relaxovat, ale současně se i inspirovat, vybrali jsme pro vás 3 zajímavé televizní pořady o interiérech a designu ze zahraniční, které stojí za to sledovat.

Grand Designs

Na poli britských televizních kanálů vyniká série pořadů s názvem Grand Designs. Pořadem provází britský designér Kevin McCloud a zaobírá se řešením komplikovaných a neobvyklých domů. Bývají v rozmanitých stylech, spíše extravagantní, pro diváka velmi atraktivní a inspirativní.

Na počátku epizody se McCloud setkává s klienty, kteří se pustili do projektu, diskutuje s nimi o projektu, o jejich představách a plánech stavby. S divákem se podělí o počítačovou vizualizaci zamýšleného projektu.

Jakmile začne probíhat samotná stavba, pravidelně ji navštěvuje a zaznamenává veškeré odchylky od naplánovaného projektu, zásahy, zpoždění a navýšení plánovaného rozpočtu. Věnuje se také detailně neobvyklými materiály a různými technologiemi a zaměřuje se na detaily.

Při finální návštěvě místa pak shrne své myšlenky o domě, o stavbě, jak probíhala, co se dalo udělat jinak a čemu se dalo předejít a ohodnotí i konečný výsledek včetně překročení rozpočtu, což se často stává.

George Clark´s Amazing Spaces

Jiným úhlem pohledu na design a interiér nahlíží britský architekt George Clark, který provází pořadem o úžasných prostorech. Clarke objevuje originální, někdy až šílené a neuvěřitelné domy na různých koncích světa.

Většinou jde o maličké prostory, kde je s maximálním rozmyslem využit každičký kousek a jako celek pak působí mnohdy skromné obydlí velmi harmonicky. Takové prostory může poskytnout třeba stará garáž, nepotřebný karavan či starý bunkr a pod rukama šikovných a nápaditých nadšenců se promění v úžasný prostor, který se dá nejen obývat, ale zároveň splňuje veškeré atributy pro zdravé a funkční bydlení.

Dalo by se říct, že většina Clarkem prezentovaných obydlí jsou opravdu velmi neočekávaná a i pro člověka pohybujícího se v oboru zařizování interiérů velmi inspirativní. Po shlédnutí jakéhokoliv dílu z jeho pořadu začne člověk nahlížet jinak na obyčejné stavby, které by ho jinak nijak neupoutaly, jako je třeba posed v lese či zdemolovaná autobusová zastávka.

Dear Genevieve

Na Australské soukromé televizní stanici Foxtel vysílají pořad Dear Genevieve. Pořadem, který je hlavně v Americe velmi oblíbený, provází interiérová designérka a televizní star Genevieve Gorder. Pořad začali vysílat již před 15ti lety a okamžitě získal velkou diváckou sledovanost.

Jednotlivé epizody jsou dlouhé zhruba 30 minut a designérka se během tohoto času před zraky diváků seznámí s majiteli interiéru, který pro proměnu vybrala a s prostorem, který bude proměňovat a který bývá mimochodem velmi zajímavý a inspirativní, v domech s okázalou atmosférou a zasazených ve fungujícím exteriéru.

Genevieve probere s majiteli domu jejich pocity a myšlenky vázající se k prostoru, problémy, které v souvislosti s prostorem řeší. Intenzivně se snaží dostat do jejich představ a vkusu, do nichž se pak snaží proměnu co nejlépe zasadit. Divákovi pak vysvětlí detailně svoje představy a myšlenky a plán celé proměny.

Pořad má spád a je nabytý spoustou zajímavých postřehů, zároveň upozorní na problémy, které mohou při realizaci nastat nebo které aktuálně nastali.

Zaujal vás jiný pořad? Napište nám o něm a podělte se s ostatními čtenáři!