Není třeba hovořit o oblíbenosti matných povrchů na výrobu nábytku. Tento trend panuje již několikátou sezonu a rozhodně není na ústupu – ba naopak. Výběr v různých materiálech i odstínech je čím dál větší.

Pojďme se podívat, z čeho přesně lze vybírat.

SOFTIXX

Jedná se o vysokotlaký laminát (HPL) s vrstvou odolných pryskyřic nové generace zpracovaných za pomoci nanotechnologií. Díky této technologii získává materiál mimořádnou odolnost proti mechanickému a tepelnému působení (až 160 °C). Povrch je velmi příjemný na dotek, a co je největší předností, tak je odolný proti zanechávání otisků. Zajímavostí také je, že poškrábaný povrch lze díky nanočásticím tepelně opravit pomocí obyčejné žehličky.

https://www.trachea.cz/cz/b2b/dvirka/softixx

T.Effect

Jedná se o laminovaný materiál, jehož střed tvoří MDF deska, na kterou se z obou stran aplikuje impregnovaný dekorační papír, který je na povrchu ošetřený UV lakem. Výchozím materiálem pro výrobu dvířek T.effect jsou lakované desky PerfectSence od společnosti Egger. Tento materiál je také odolný vůči otiskům prstů a navíc má i antibakteriální vlastnosti.

https://www.trachea.cz/cz/b2b/dvirka/t.effect

T.lacq

Také u lakovaných nábytkových dílců lze volit matný povrch. Zmínit je třeba nanolak v matu G5. Takový povrch lze opravit pomocí nanohoubičky nebo obyčejné žehličky. Do pár desítek sekund bude povrch dvířek opět dokonale hladký. Společnost Trachea nabízí v matu 48 tvarů pro frézování a 200 barev ze vzorníku K7, resp. K5 RAL.

https://www.trachea.cz/cz/b2b/dvirka/t.lacq

T. Classic

Ani foliované dílce nestojí od trendů stranou. Jde sice o klasiku, která vyniká snadnou údržbou, širokými možnostmi estetického provedení a také cenovou dostupností.

Novinkou jsou fólie série ULTRA, jejichž atraktivně pojatý povrch byl oceněn i prestižní značkou RED DOT. Zaujaly především svým supermatem, který je doplněn jemností prachového písku, zachovávající si příjemný pocit v dotyku, a samozřejmě potřebnou praktičnost v úklidu. Jedna z variant fólií ULTRA dokonce využívá perleťového efektu, který lze dobře kombinovat s ostatními dekory.

https://www.trachea.cz/cz/b2b/dvirka/t.classic

Volit tedy lze nejen z různých materiálů, odstínů a tvarů dvířek, ale také napříč cenovým rozpětím. Matné povrchy tak lze použít do každého projektu!

Více informací najdete na webu dodavatele www.trachea.cz