AGC přichází s novou kolekcí 24 skel Lacobel včetně 15 nových odstínů a 15 skel Matelac s 5 novými barvami. V nové kolekci je 10 odstínů shodných v lesku i matu, které jsou si ideálním protějškem a nabízejí elegantní kombinace tón v tónu.

Lacobel & Matelac 2021

Nová inspirativní kolekce Lacobel & Matelac vznikla v rámci evropského workshopu AGC Deco Academy a na jejím zrodu se podíleli odborníci na barevná řešení ve spolupráci s profesionály ze světa architektury a interiérového designu. Výsledkem jsou 4 základní dekorační styly, které odrážejí vliv barev a emocí na design interiérů. Těmito inspirativními směry jsou: minimalistický, přírodní, tradiční a dynamický životní styl.

Minimalistický životní styl…
… klade důraz na čistotu, lehkost a moderní design. Moderní klidné a jemné tóny dodávají interiéru luxusní, ale diskrétní akcenty a umožňují dokonale kombinovat sklo s kamennými a keramickými prvky. Vytvářejí příjemný pocit prostoru v souladu s minimalistickým životním stylem.

Přírodní životní styl…
… reprezentují zemité přírodní barvy, které zaručují dokonalou rovnováhu, navodí klidné a autentické prostředí. V tomto životním stylu zaměřeném na harmonii lze sklo dokonale snoubit se světlými odstíny dřevěných prvků či korkem, a být tak i v interiéru blíže přírodě.

Tradiční životní styl…
… to je paleta sytých, klasických barev a vytříbených akcentů, které kombinují tradiční vzhled s letmými dotyky moderního stylu. Tento styl ocení především milovníci soukromí a elegance. Sklo v kombinaci s ušlechtilými materiály, jako jsou tmavá dřeva a mramor, vytváří klasický vzhled a vzbuzuje pocit luxusu, intimity a elegance.

Dynamický životní styl…
… je styl plný energie a optimismu, který přináší uvolnění díky své síle a originalitě. Dokáže vytvořit svět plný intenzivních barev odrážejících radost ze života. Zkombinujte sklo s teracem, pryskyřicí a barevnými betonovými podlahami a vytvořte interiér sršící životem a pozitivní energií, který je zárukou originality.

Bezpečnost a použití v interiéru

Všechna skla Lacobel a Matelac jsou k dispozici v bezpečnostním provedení s fólií SAFE+, která splňuje bezpečnostní normu EN 12600. Skla Lacobel a Matelac jsou určena pro interiérové aplikace (obklady, nábytek, psací tabule, dělení interiéru, dveře). Pro venkovní a vnitřní použití především v blízkosti horkých zón nabízí AGC tepelně tvrzená (kalená) skla LacobelT a MatelacT.

Více informací: www.agc-yourglass.com,
Glastetik nebo kontaktuje zástupce AGC: marcela.antlova@agc.com, 725 677 903.