Hlavním účelem každé kuchyně je připravit si pokrm – o tom není třeba diskutovat. Jíst a pít musí každý a nezáleží, zda je v Evropě či Austrálii.
Příprava jídla, jeho složení a vůbec stravovací návyky jsou napříč kontinenty i státy rozdílné. Ovlivňuje to kultura, historie, místní zdroje surovin a mnoho dalších detailů.
Asi vás nepřekvapí, že v Japonsku jedí sushi a v Mexiku fazole. Tím ale rozdíly nekončí.

Připravili jsme pro vás zajímavosti, o kterých možná nevíte:

Věděli jste například, že v mnoha kuchyních ve Francii jsou speciální výsuvy na bagety?

Pečivo v této zemi je velmi důležité a bagety jsou jasným favoritem.

V téměř každé mexické kuchyni najdete tradiční „molcajete“, což je prehispánský kamenný hmoždíř. Jedná se o mexickou variantu našich hmoždířů a paliček a zajímavostí je, že je j jako mixér používali již Aztékové a Mayové.

Austrálie je úplně na opačném konci světa a není třeba zmiňovat, že místní klimatické podmínky jsou od těch našich zcela rozdílné. Proto také mají často druhou kuchyň venku, určenou speciálně pro grilování.

V asijských zemích pro změnu skladují v kuchyni velké množství rýže – někdy se jedná až o 15 kilogramů v jedné domácnosti.

V Koreji má každá kuchyně dvě lednice: jednu standardní lednici s mrazákem a jednu lednici na kimči, což je speciální kvašená pochoutka – křupavé fermentované zelí v nálevu z pálivých chilli papriček.

Speciality se řeší i pro oblast kování. Značka Blum vyrábí pro Japonsko speciální variantu motorů SERVO-DRIVE (systém pro bezúchytkové otevírání dvířek) s otřesovým čidlem. Čidla zabraňují samovolnému otvírání výsuvů při častých zemětřeseních.

Věděli jste, že v Americe se používá odlišná konstrukce korpusů skříněk? Proto tento trh vyrábí Blum speciální řadu kování, která je pro tuto konstrukci přizpůsobená.

Za zmínku také stojí, že v Rusku jsou velice oblíbené horní skříňky s odkapávačem na nádobí.

Tím ale celý výčet nekončí. Těch specialit a anomálií je ještě více. Tým Blum navštěvuje kuchyně v domácnostech po celém světě a zjišťuje, jaké požadavky a potřeby uživatelé při používání kuchyní mají. Jen pro zajímavost, doposud proběhlo 764 návštěv v 30 zemích světa.